Share
Go down
BalkanPips
Number of messages : 9
Date of Entry : 2013-02-07

Eur/Usd Trgovanje

on Mon Feb 11, 2013 1:43 pm
Evo teme za eur/usd par. Da vidimo ko sta kako itd...
dzonefx
Moderator
Number of messages : 584
Date of Entry : 2013-01-29
Year : 48
Residence Country Residence Country : Beograd

Re: Eur/Usd Trgovanje

on Mon Oct 12, 2015 11:30 am
Neću mnogo da dužim , imate odličnu priliku za BUY na EURUSD.Signal je jak i jednostavno cena je se katapultirala na gore. Pogledajte 15M grafikon sa moje MT4 platforme.

[You must be registered and logged in to see this image.]
gandra
Global Moderator
Number of messages : 3502
Date of Entry : 2013-01-13
http://www.fxsforexsrbijaforum.com/

on Sun Oct 25, 2015 9:13 pm

Pre mog osvrta na ovaj valutni par i dešavanja u predhodnih 6 dana želim da vas obavestim da smo na forum dodali jedan ekstra koristan alat koji će vam pomoći u analiziranju kretanja na OTC tržištu , kao i mogućnost da pogledate šta drugi misle, a reč je o [You must be registered and logged in to see this link.] ,link ka njima se nalazi na dnu desne strane od foruma.

Izgleda da kada Mario Dragi govori o monetarnoj politici i kamatnim stopama Euro po pravilu pada na dole po dvesta pipa svaki put. Da li je reč o slabosti Evropske ekonomije ili o čistoj kompezaciji . Naime ako ste primetili u trenucima pada eura u odnosu na sve valute naglo je porastao Nemački GER30 Ideks.Pa je moje skromno mišljenje da će Euro da se vrati polako u cenovni sektor gde je bio pre ovog naglog pada i da će rastući trend polako ali sigurno da se nastavi. Cena je se samo odbila na dole do donje linijie podrške i tu i ostala,odnosno nije uspela da je probije ,bar za sada, pogledajte grafikon EUR_USD sa Fibo Kanal nivoima i sve će vam biti jasno.

Ja ne mogu sa 100% sigurnosti sada tvrditi da će se desiti UP trend ali koliko vidim to je evidentno pogotovo i što mnogi indikatori pokazuju da je došlo do prekomerne prodaje .Sledeće nedelje očekujemo neke mnogo važne vesti vezane za Američku ekonomiju ,ponedeljak ,četvrtak,petak.Kao i pojedine ekonomske vesti vezano za Nemačku ekonomiju srednjeg inteziteta,pa će mo videti.

Iskreno mislim da evro neće vredeti 1,1 dolar i da će se vratiti na 1,14 i više. Svakako slab evro pojeftinjuje robu iz evropske unije na drugim tržištima ,a što svakako ne odgovara ni Američkoj ni Japanskoj Ekonomiji jer upravo njihova roba na tržištu evropske unije postaje sve skuplja i skuplja što je evro slabiji.

Iskreno se nadam da sledeće nedelje i meseca nećemo opet videti još i Grčki scenario kada je Evro katastrofalno pao ,pa iz tog razloga i mislim da su ovo najniže grane ali ne i samo dno i da je pravo vreme za kratku kupovinu ovog valutnog para!
bad boys
gandra
Global Moderator
Number of messages : 3502
Date of Entry : 2013-01-13
http://www.fxsforexsrbijaforum.com/

on Sat Jul 14, 2018 10:35 am
EURUSD tehnička analiza za narednu nedelju
14.07.2018

U pitanju je D grafikon sa moje mt4 platforme i računa koji je povezana na novi-stari BabooUnge live signal.

Signal je još uvek u private modu i biće tako još neko vreme. A sad da se vratim na EURUSD. Sav profit na ovom signalu sam napravio trgujući sa ovim valutnim  parom. Par aktivno pratim izvesno vreme tako da me ništa nemože iznenaditi, bar ja tako mislim. Profitabilnost je 80% , nemož 100% nikako.  Takodje moja osnova je analiza koja pokazuje širu sliku za kretanje ovog valutnog para koju sam uradio davnih dana tačnije još 21 februara.

ceo ekran

Predvidjanje se ispostavilo kao tačno, što nije moralo da bude ali eto jeste . Te tako ja se za sada držim ovoga i primenjujem ga na manjem vremenskom opsegu. Kada kažem manjem ne manjem od D vremenskog okvira. U slučaju da trgujem na bilo kom drugom vremenskom okviru ova analiza se ne uzima u obzir. Jer nemože se trgovati na 15 ili 30 minuta a da primenjujete analizi na D ili mesečnom nivou to bi bilo suludo. A sada malo o prilikama za ponedeljak naredne nedelje.

Generalno par je u padu jer  eur nije uspeo da probije gornju liniju otpora u opadajućem kanalu nekoliko puta i to 01,01 pa odna 01,02, pa 01,03 i 01,04  te za sada imamo to što imamo , to je šira slika koja mi daje generalni okvir kretanja za ovaj valutni par.

A sada prvo da proverim [You must be registered and logged in to see this link.] da vidim da nema nešto što može  trenutno da poremeti planove. I kao što možemo videti ima vesti  koje su označene kao High impact news.

Moja namera je da kupujem jer cena nije uspela da probije liniju od 1,16557 i ide na dole . Na prvom grafikonu jasno vidimo tri pokušaja. Ubaciću graf ponovo.

Cena se još uvek kreće ispod pivot linije na 1,16950 što može da znači i ovo i ono. Ali ja mislim da ću iči na kratko buy i moj prvi cilj je na 1,17248, a posle ću videti. U svakom slučaju neću otvarati naloge pre devet pola deset čisto da vidim razvoj situacije.

I tako da sumiram kratko buy prvi pik 1,17248 . U koliko situacija bude ok opet buy  i drugi pik na 1,17647. Za ponedeljak planiram jedan do dva zatvorena naloga maksimum .
bad boys
Sponsored content

Back to top