Share
Go down
Yuri
Moderator
Number of messages : 504
Points : 2329
Date of Entry : 2015-06-28
Year : 33
Residence Country Residence Country : Russia
View user profile

ma1 Wskaźnik Momentum

on Tue Aug 29, 2017 8:36 pm
Wskaźnik Momentum mierzy wartość, o którą cena instrumentu zmieniła się w określonym okresie. Wskaźnika można używać na kilka sposobów. Momentum może służyć jako oscylator podążający za trendem podobnie jak Moving Average Convergence/Divergence (MACD) . W takim wypadku, sygnał kupna pojawia się, gdy Momentum wyrysuje dołek i zaczyna rosnąć, a sygnał sprzedaży, gdy osiąga szczyt i zawraca.

Aby wykryć punkty zwrotne wskaźnika, można na Momentum nałożyć krótką średnią ruchomą. Jeśli Momentum osiąga skrajnie wysokie lub niskie wartości (w porównaniu z danymi historycznymi), należy przypuszczać, że dotychczasowy trend będzie kontynuowany.

Wskaźnik Momentum można również wykorzystać jako wskaźnik wiodący. Ten sposób zakłada, że szczyty rynkowe są identyfikowane przez gwałtowny wzrost cen (gdy każdy spodziewa się dalszych wzrostów) oraz, że dołki cenowe zazwyczaj kończą się gwałtownym spadkiem cen (gdy każdy chce uciec z rynku).

Jeśli rynek wyznacza szczyt, Momentum szybko rośnie i spada wyznaczając dywergencję w stosunku do kontynuowanego wzrostu cen bądź trendu bocznego. Podobnie przy lokalnym dołku, Momentum raptownie spada i zaczyna rosnąć zanim zrobi to cena.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum