Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


You are not connected. Please login or register

Logika za "lazy river" ea

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Logika za  "lazy river" ea Empty Logika za "lazy river" ea Sat Jun 15, 2019 10:02 am

gandra

gandra
Global Moderator

De ste bre trejderi propala nacijo Basketball, jel bilo gubitaka ove nedelje.

Mene kad nema , nema. A eto danas a mozda i naredna tri dana obecavam da cu biti malo aktivniji na forumu. I tako resio sam da vam prezentujem moju  logiku za lazy ea. Sto se tice ove strategije ona koristi dva expo ema  dvadeset i pedeset i kad ema20 predje preko ema50 to je signal za buy u obrnutom slucaju je signal za sell.  O ovoj strategiji mozete procitati dva odlicna teksta, jedan  na Blogu i  jedan na Publikacijama.  Sad trebalo bi da znamo da ima nekoliko razlicith nacina da se napravi/isprogramira EA. Jedni koriste indikatore , a drugi ih u opste ne koriste vec iskljucivo prate price action i na osnovu toga se i radi logika . Takodje pozeljno je da se doda i pattern recognition module , koji prepoznaje reverzal svece koje prelamaju trend , itd..

Mislim ne mora da bude poseban modul. Ali je mozda lakse jer kad kod pocne da raste , ako nesto  zelite da promenite lakse je to uciniti u  malom modulu nego u jednom bloku i kodu od 2 do 3 hiljade a mozda i vise linija. Cisto zbog preglednosti.

E sad da se vratim na prostu logiku za Lazy River Scalping EA. kod je sledeci:
Code:

//+------------------------------------------------------------------+
//|  MQL5 code                                                       |
//+------------------------------------------------------------------+
  if ( EMAarray20[0] > EMArray50value_0  &&  EMAarray20[1] < EMArray50value_2 )
    {
      signal_buy_short = "buy_short";

    }
  if ( EMAarray20[0] < EMArray50value_0 && EMAarray20[1] > EMAarray50value_2)
    {
      signal_sell_short = "sell_short";
    }

Logika je radjena na close price  [0] oznacava trenutnu svecu, [1] oznacava close price za svecu pre nje.  EMArray50value_0 oznacava isto  to samo sam drugacije podesio ovu opciju zbog nekih drugih stvari.  Mogla je biti takodje  EMAarray50[0]. Ali posto ja zelim da sacuvam podatke za close price za  svaku svecu koju koristim u posebnoj varijabli , to je onda tako. ali opet navodim nemora biti , moze i drugacije.

objasnjenje za Buy signal:
Kada ema20 predje ukrsti se preko ema50 i trenutna[0] close price bude veca od ema50[0] close price i kada je pre toga ema20[1] (  znaci sveca pre trenutne svece  ) close price bila manja od ema50[2] znaci dve svece pre nje , to je buy signal . U obrnutom slucaju je sell . I eto to je to prosto i kratko.

Sto se tice ea koji koriste indikatore i ea koji iskljucivo koriste price action . U prednosti su ovi  drugi. Indikatori obradjuju istorijske podatke ,znaci laguju. Ne trvdim i nekazem da ea koji koristi jedan ili vise indikatora nemoze da bude profitabilan, moze i to jos kako.  Ali u maloj prednosti su price action ea jer oni obradjuju trenutne podate i na osnovu toga trguju.

Takodje postoje EA koji koriste neuronske mreze , to nista nije novo , i oni koji ih ne koriste. Sad opet je diskusija koji su bolji? Ja iskreno mislim da je bolje da se trguje sa mozgom nego trgovati bez mozga . Makar vas mozak imao samo jedan jedini neuron. Svaki neuronski ea mora da se trenira i trenira da bi u opste moga da trguje. Za to je najpodesniji R i Python programsi jezik .

Sto setice mql5 programskog jezika i programiranja neurnskih mreza to je malo ili malo vise tezi posao. U python-u imate pregst biblioteka koje mozete koristi kao i u R . Tako da ih svakako preporucujem. Danas je sve moguce. NPR. kod za vas EA mozete u potpunosti uraditi u python-u i uz jednu malu dll skriptu i cekiranje opcije "allow dll imports" u vasem terminalu imate potpuno opreativan kod, itd....

Eto toliko od mene za danas odoh
bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum