Banx broker
Advertisement
Share
View previous topicGo downView next topic
gandra
Global Moderator
Global Moderator
Broj poruka : 3610
Date of Entry : 2013-01-13
Godina : 47

NPBFX & BabooUnge MQL5 Trejding Signal

on Fri Mar 10, 2017 10:47 am
Zdravo drugari,

Još uvek nisam napisao detaljan pregled o NPBFX Ruskom forex brokeru , jer nisam imao vremena. Ali umesto toga bavićemo se malom analizom mog računa koji sam otvorio kod ove kompanije i dobio 20 USD BB depozita. Pa da krenemo...

Iskreno i nisam bas zadovoljan sa veličinom spreda, jer je po mom mišljenu spred suviše veliki . Kao što sam i napomenu ja sam otvorio račun na 20 dolara bonus , to jest Master račun gde je u specifikaciji za ovaj tip računa dato da je spred na EURUSD plivajući i u opsegu od 0,4 - 1,6 . Iskreno još uvek na mojoj MT4 platformi ja nisam video  0,4 na EURUSD. Spred je uvek malte ne maksimale, na ovom valutnom paru. To je prvi faul za brokera. Takođe isti je slučaj i sa GBPUSD, tu je situacija još gora, malte ne uvek maksimala, znači drugi faul. Treće na XAUUSD to je boli glava ,i treći faul. Takođe za sva tri tipa računa broker navodi da je SWAP free , što apsolutno nije tačno, videćete posle moje snimke sa platforme.

Moja dnevna strategija se nikako nije poklapala sa ovim brokerom te sam morao da menjam strategiju. Što se tiče rada same MT4 platforme ili web koju sam takodje koristio, sve je OK, i tu nemam nikakvih zamerki . Takođe i podrška za klijente im je ok, brzi su.

Što se tiče bonusa za sada sam  +5 usd. Novac nije izgubljen. Naravno trgovanje minimale sa 0,01 iskljucivo na EURUSD i GBPUSD,nešto malo na XAUUSD. Što se tiče XAUUSD kao što sam i naveo spred je uvek preko 20 pipa što zahteva malo strpljenja i malo pažnje- analize. Takođe 20 dolara je malo za tgovanje sa ovim instrumenom jer mali minus moze da vam zatvori poziciju zbog margine .

Snimci sa moje platforme

Kažu nema swap, ali situacija je sasvim drugačija

Spred na XAUUSD, prevelik...

Spred na GBPUSD

Spred na EURUSD. Za sada nisam video  0.4 , nemam pojma u koje doba dana broker misli da ponudi ovaj spred?

Bez obzira na sve gore navedeno, strpljenje je majka spasa , te stoga moj istorija trgovanja za protekla četri dana izgleda  ovako:

U principu , ako znate da trgujete sa 20 dolara i ako je vaša strategija profitabilna. Isti princim je i sa 2000 i 20 000 dolara.

Zaključak

NBPFX je solidan broker i ako se uslovi koje nudi uklapaju u vaš bioritam trgovanja nemate brige. 20 Dolara Bonus strana!

Last edited by gandra on Wed Oct 18, 2017 8:20 pm; edited 4 times in total
gandra
Global Moderator
Global Moderator

Re: NPBFX & BabooUnge MQL5 Trejding Signal

on Mon Mar 13, 2017 7:27 pm
Nastavljamo dalje našu priču sa ovim brokerom. Tražio sam ulaz do sada , šta gde kako i novi nalog je otvoren na EURUSD upravo pre 2 minuta (slika ispod), pa da pogledamo i malo analiziramo.

Iskreno ja se nisam mnogo bavio analizom ovog valutnog para , već sam ideju našao u sekciji Analitike a u mom NPBFX trejding kabinetu, odlična stvarčica moram da priznam.

To izgleda ovako

A sada EURUSD ful grafikon na osnovu koga sam ja otvorio Sell nalog

Rezultat čekam sutra .
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Tue Mar 14, 2017 1:01 pm
E pa evo , danas je sutra hehehe rezultat je pozitivan , mada ne u opsegu koji sam zadao za TP ,ali sve jedno.

I kao što vidite čak sam podesio i TS na 100 pipa ali pošto imamo malu Up korekciju cene ja sam zatvorio ovaj nalog. Novi će bit otvoren jer kao što vidite u tekstu iznad predviđa se da će Evro pasti do određeneje cene pa čak i premašti moja jučerašnja očekivanja, ali bumo videli.

Za sada odoh ja u moj NPBFX trejding kabinet da potražim ideju za novi ulaz za neki drugi valutni par. Sa EURUSD novi sell nalog u toku dana.
bad boys
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Tue Mar 14, 2017 8:32 pm
Što se tiče ovog brokera napraviću još jedan ulaz na EURUSD .
Analiza

Moj Sell nalog

Moj ukupni utisak o NPBFX brokeru je pozitivan i sa ovom temom završavamo testiranje ali ne i moje personalno trgovanje. Sledeći test će se odnositi ili na BKS brokera koji nam takođe dolazi iz Rusije ili na Pappestron brokera .U koliko imate neki drugi predlog iznesite ga u ovoj temi ,a ako nemate onda možete pratiti moja zapažanja koja će biti objavljena u posebnoj temi ili temama.

bad boys
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Tue Sep 26, 2017 11:33 am

Pozdrav svima,

Ova tema se nastavlja do daljnjeg. Posto sam sprzio $20 bonus,naravski, ipak sam odlucio da ulozim koju kintu i nastavim test sa ovim brokerom. Odluka nije donesena tek tako. Bilo je tu razmisljanja i premisljanja izmedju Alparija,Ayrex Binarnog brokera koji mi se moram reci veoma dopada,IQ option brokera ( sto nameravam u buducnosti) , i Pepperstone jednog od najvecih brokera iz Australije. Pa ipak za sada odluka je pala na NPBFX. Investicija nije velika pa i ako se izgubi nikom nista,ali je zato sasvim dovoljna za ovaj test. Uslovi koje nudi NPBFX su top.A odnese se na velicinu spreda, visinu depozita,broj dostupnih platformi za trgovanje,kao i opcje za depozit i povlacenje novca koje meni licno odgovaraju. 

Novac sam deponovao preko Skrill servisa sinoc oko 11 sati uvece, i moram reci da je u roku od 5 minuta bio na raspolaganju sto me je moram priznati malo iznenadilo, jer nisam ocekivao pre jutra nista da legne na moj trejding racun. Videcemo kada budem povlacio novac , pod uslovom da bude sta ,kakva je situacija u kontra smeru ,i da li je isto tako brza.

Druge dostupne opcije su webmoney, visa i master kartice, kao i naravski bankarski transfer. Sto se mene licno tice mozda bi bilo dobro da dodaju i jos po koji elektronski servis ali Skrill za sada sljaka neverovatno brzo. Sto se tice trgovanja bio je samo jedan ulaz na EURUSD koji je zatvoren u profitu. Mogucnost za formiranje signala nema jer koristim polugu od 1:1000 , jer ne zelim da sprzim za sekundu mojih 14 eura.

Tip racuna je MT4 Master,poluga kao sto sam rekao 1:1000, i inicijalni depozit samo 14 eura. Master tip racuna vam dozvoljava minimalni depozit od samo 10 eur/usd, itd.Zato sam ga i izabrao. O drugim tipovima racuna kasnije.

Evo i ulaza od sinoc:

I tako tema ce da se formira polako i bez zurbe. Za sada toliko odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Tue Sep 26, 2017 1:34 pm

Ulaz na brzinu. Jedno sell na eurusd kratko.Ocekivani profit jedan euro.

bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Tue Sep 26, 2017 1:50 pm

Da sumiramo rezultat od malo pre i od juce. Ukupno 2 eura i nesto profita. Napomenuo sam ranije, idemo polako i razvijacu ovu temu maksimalno, jer mislim da to ovaj fx broker iz Rusije i zasluzuje.

Sa novim info o brokeru tokom veceri, odoh.

bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Wed Sep 27, 2017 10:28 am

Pozdrav svima koji me prate,

Danas nastavljam moju pricu sa ovim brokerom. Od jutros je otvoren jedan prodajni nalog na EURUSD. Cilj za ovaj nalog imate jasno pokazan na slici ispod:

Ocekivani profit 4 eura. Vraticu se na ovu temu u toku dana,odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Wed Sep 27, 2017 3:23 pm

I kao što sam i obećao idemo dalje. Trudiću se da koristim č,ć,š,ž,đ,mada me to malo nervira,heh. Tipova računa ima nekoliko i sve zavisi šta vi želite. Svakako demo račun se podrazumeva u ovoj priči. U koliko želite običan real račun , ima tri tipa a sve u zavisnosti od veličine depozita. Svi računi su sa  plivajućim spredom i STP/NDD tipa.

Tipovi računa

Master ( ovaj ja koristim) tip računa vam pruža mogućnost registracije sa samo  10 EUR, 10USD ili 1000 RUB. Minimalni obim trgovanja 0,01, spred počev od 0,8. Što se tiče spreda retko kada je pomenuta cifra ali ne prelazi 1,3 u najgorem slučaju što je mora se priznati veoma zadovoljavajuće. Kretanje spreda na EURUSD uvek je u opsegu od 1 - 1,1 - 1,2 u toku dana. Na primer sada u ovom trenutku je 1 pip, što je veoma korektno. Polugu možete da birate počev od 1:100 pa sve do 1:1000, a što je moj slučaj kao što znate, jer sam počeo ovaj test sa veoma malim ulogom. Provizije nema i ona je 0%.

Expert ovaj tip računa je za malo veće uloge počev od 5000 EUR/USD, ili 300 000 RUB. Minimalni obim trgovanja 1 lot. Poluga 1:100 ,spred počev od 0.6 pipa na glavnim valutnim parovima, i takođe račun bez provizije.

VIP račun. E rođaci ovaj tip računa je za malo veće "baje". Početni ulog iznosi 50 000 EUR/USD, ili 3 000 000 RUB. Poluga 1:100, spred počev od 0,4 pipa, i takođe bez provizije.

Ovo nije sve što broker nudi, sada slede Signal tipovi računa koji su STP_NDD tipa sa plivajućim spredom svi do jednog, a ima ih tačno 5.  ZuluTrade tip računa sam i ja otvorio nek se nađe. Depozit počev od 10 eur_usd ili 500 rubalja. Poluga 1:200, i minimalni obimom trgovanja od 0,01. Sledeći tip računa je ROBOX. To sada svi nude kao lepak za nove klijente. NPBFX ga ima, odnosno nudi kao opciju poodavno. Iskreno ja nisam za ovaj tip računa jer ne verujem u ni jedan jedini EA. Drugi kako vole. Minimalni depozit je 100 eur_usd, ili 6000 rubalja. Poluga od 1:200, i minimalni obim 0,01

Zatim slede MirorTrade i MyDigiTrade tipovi računa koji imaju potpuno iste uslove. A to su inicijalni depozit od 10 eur_usd, ili 500 rubalja, kao i poluga od 1:200 sa minimalnim obimom trgovanja od 0,01 lot. Sledeći tip računa je Myfxbook AutoTrade. Inicijalni depozit od 1000 eur_usd, ili 60 000 rubalja, sa polugom od 1:200 i minimalnim obimom trgovanja od 0,01 lot.

Sledeća tema će biti posvećena platformama. A sada malo da se vratim trgovanju. Za sada ni jedan minus,što ne znači da ga neće i biti. Idem oprezno kao što sam i napomenuo.
Statistika od danas:

Ako sam kod Ayrex brokera sa 30 dolara bonusa napravio 1800 dolara posle 240 dana tako će da bidne i ovde. Korak po korak nema gde da žurim jer sam ovih 14 eura već prežalio. A moga sam na primer da kupim neku igru na G2A i lepo kad nema šta da radim mozak na otavu. U koliko bude nekih novih ekstra dobrih ulaza javljam na blic. Toliko za sada odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Wed Sep 27, 2017 6:09 pm

Uvek obratite pažnju na cenu koju vam broker prikazauje na trgovačkoj platformi kao i na formaciju japanskih sveća jer može da se desi da dobijate lažne podatke. Što se tiče ovog brokera sve je u najboljem redu. Kada se uporedi izgled,cena, i formacija japanskih sveća NPBFX vam prikazuje realno stanje. Pogledajte primer ispod sa grafikona i grafa sa moje mt4 platforme za valutni par EURUSD.

bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Thu Sep 28, 2017 10:15 am

Pozdrav svima,

Nastavljam dalje sa ovom temom. Jutro je pocelo sa profitom, sto je za mene veoma vazno. Evo izvestaja od jutros.
izvestaj:

Blizim se mom prvom cilju od 20 eura. Sitno jeste ali za ovaj test sasvim dovoljno. Sledeci cilj je 30, pa onda 50 pa 100. Kada dodjem do 100 eura ( ako dodjem hehehe ) nista se ne menja u strategiji trgovanja do sledeceg cilja od 300. Zatim nastavljam dalje i moja sledeca meta je 500 eura. Opet ista prica strategija potpuno ista. Oprezno kao da gazim po jajima. Sledeci target je 700 eura, pa hiljadarka. 

Interesuje me sta vi mislite da li ja to mogu da uradim sa pocetnim kapitalom od samo 14 eura. Ja mislim i uveren sam da mogu i da je to izvodljivo, isto kao i kod testa Ayrex binarnog brokera. Tu sam poceo sa malo vise novca.Naime iskoristio sam njihovu tadasnju aktulenu akciju NDB od 30 dolara. Ko nije pratio ovu temu neka je obavezno procita. Test je vrlo ozbiljan i trajao je preko 200 dana plus profit na kraju preko 1800 dolara, LINK za temu

U nekoj sledecoj temi objavicu moju strategiju trgovanja sa zadatim ciljevima koju imam u mojoj eksel tabeli, a mozda i ne objavim videcu. U svakom slucaju za ovaj moj krajnji cilj trebaaaaaaa dosta vremena. Kao sto sam i napomenuo nema zurbe, i idemo polako. O brokeru cu pisati tokom dana ili veceri. Kompanija je vema kvalitetna i sa dobrim uslovima za trgovanje. Platforma sljaka ihhhh. Nema zamrzavanja ,moz da radite sta vam je volja, plus imaju pozitivan swap na eurusd. Ideje za neki ulaz trenutno ne vidim, pa u tom slucaju je bolje da malo sacekam da trziste odradi svoje. Mozda u toku dana bude neke povoljne prilike, videcemo. Tako odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Thu Sep 28, 2017 11:33 am

Priliak za novi ulaz, na usdjpy valutnom paru. Po najnovijem izvestaju Haruhiko Kuroda guvernera japanske centralne banke od jutros ,njihova ekonomija ima i imace rast kao i stabilnu inflaciju ispod 2% sto je poguralo ovaj valutni par gore. Te sam ja odlucio da otvorim jedan buy nalog, dugo buy.

Odoh,
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Fri Sep 29, 2017 4:32 pm

Pozdrav svima,

Prvi pik je postignut uz mnogo muke. Veoma je tesko odlepiti se sa dna. Bice ovo krvav posao koliko vidim.
my last report:

Sledeci pik je 30 eura pa onda 50 i tako redom. Vremenski period , pojma nemam jer trgujem kada vidim povoljnu priliku. To moze bit u ponedeljak naredne nedelje ili ko zna koji ponedeljak. Nadam se da cu do 30 da doguram za 5 dana,videcemo. Za sada toliko, odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Mon Oct 02, 2017 8:59 am

Pozdrav svima,

Tokom vikenda sam poslao zahtev klijent odelenju za promenu poluge sa 1:1000 na 1:500, a sto je i uredjeno. Sada postoji mogucnost za kreiranje live signala na MQL5, sto sam i uradio. Novi signal sa starim nazivom BabboUnge. Sto se tice novih ulaza nemam vremena, imam nekih obaveza ceo dan u gradu oko nove firme Digital Quark Solutions. Papirologija ubi,ali i to ce mo resiti. Tako to je to. Sada mozete pratiti statistiku i na MQL5.
Odoh,
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Mon Oct 02, 2017 8:32 pm

Dobro vece svima koji prate ovu temu,

Danas nema ulaza ali se rade analize na eurusd. Uvek sveze vesti dobijate u vasoj mt4 platformi na nekoliko svetskih jezika. Ako znate Kineski to je plus hehehe.

U koliko zelite 20 dolara bonusa bez depozita, posaljite mi vase ime i e-adresu na sledeci email: support@fxsforexsrbijaforum.com , i dobijate ga 100%. 

U tom slucaju mozete proveriti ovo sto vam ja pisem u ovoj temi o NPBFX brokeru u realnom modu. Kao sto znate ja sam moj bonus izgubio davnih dana, ali sam zato sada investirao malo novca , i verujem da ga necu izgubiti. Sto se tice uslova trgovanja i kako i na koji nacin funkcionise platforma videcete i sami kada pocnete da koristite bonus novac. 

Ja sam za sada vema zadovoljan,a slobono mogu reci i prezadovoljan. Najverovatnije cu investirati jos novca , sto je sigurno kao dan ali na drugi racun jer ovaj je namenjen samo za ludački test. Iskreno malo je onih koji sa 14 eura pokusavaju da naprave hiljadarku. Iz tog razloga sam mu i dao novo ime. Prvi zadati cilj je postignut sada sledi drugi, za njega mi treba +8 eura. Kako trgujem, sa kojim instrumentima, i sa kojim nivoom rizika mozete videti u MQL5 statistici. Necu vise objavljivati moj statement jer sada imam signal i odlicnu statistiku za pogledati.

Toliko odoh,

bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Wed Oct 04, 2017 3:23 pm

Pozdrav svima,
Danas ne tako sjajna situacija jedan nalog u minusu i dva u plusu. Ukupno mali plus. 90% mojih aktvinosti je usmereno na eurusd. Nekada nisam trgovao ovaj valutni par jer je moj favorit bio gbpusd. Sada je situacija sasvim drugacija jer eurusd pratim zadnjih godinu dana. Sve sam blizi mom drugom zadatom cilju , nadam se da do kraja ove nedelje to jest do petka budem na zadatoj cifri. Videcemo? Previse rizka moz da me odvede i u gubitak. Smanjenjem poluge nisam dobio mnogo osim veceg rizika po svakom otvorenom trejdu. Balans je jos uvek suvise mali ,poluga smanjena,tako da mislim da sam se zeznuo. Videcu! Mozda i vratim na 1:1000. Kao sto znate polugu sam smanjio iskljucivo zbog kreiranja signala na mql5. Tako ako zelite da vidite sta sam danas radio kliknite na signal i idite na istoriju trgovanja. Signal nije za kopiraje,vec samo za monitoring. Jer kao prvo iznos je mali a kao drugo rizik je prevelik. U koliko imate neka pitanja postavite ih u ovoj temi. Potrudicu se da vam dam odgovor. Toliko za sada odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Fri Oct 06, 2017 3:15 pm

Pozdrav svima,

Danas ne trgujem vise. Suvise je klizavo.Do drugog zadatog cilja mi treba jos 5.29 eura tacno. Pokusao sam da ih napravim precicom ali umalo da me to kosta celokupnog balansa. Ja kad rizikujem, rizikujem sve, nema kod mene cile mile. Evo i slike sa platfome od malo pre, gde sam bio u debelom minusu na dva naloga. Sto je opet protivno mojim pravilima. Al rekoh da napravim na brzaka 7-8 evrica i to je to,al neda mi se:

Kao sto se vidi iz prilozenog minus ko kuca,na dva naloga. Jedan na eurusd otvoren sa 0.01 obimom, i jedan na gbpusd otvoren sa 0.03, a sto me je moglo dovesti do nule. U jednom trenutku je proradila velika volatilnost na gbpusd, ode nalog u minus 10 evra i minus na eurousd 2.10 mislim ukupno skoro pola. Nisam zatvorio ni jedan nalog cekao sam pa sta bude. Posle izvesnog vremena opet velika volatilnost ali sada na eurusd pa zatim koji sekund i na gbpusd, sto me je spasilo tako da ukupan plus za danas iznosi 2.05 eura. Moja prva greska dva naloga koja su izlozena dolaru. Druga greska preveliki obim trgovanja sa malo novca. Pozitvini ekonomski izvestaji koji imaju srednji uticaj na dolar su uticali na ovu volatilnost bar po mom misljenju,  a to su : Average Hourly Earnings (YoY),i Labor Force Participation Rate. U svakom slucaju sve sam blizi  drugom zadatom.

Jos jedna informacija koja bi vam bila znacajna je implementacija MT4 i MT5 platfome na vebsajt, koja je ful operativna. Platforma je preuzeta sa MQL5 vebsajta i šljaka sa svim kompanijama koji koriste usluge MetaQuote kompanije.
Evo i mog primera logovanja na platformu:

Kompletnu istoriju trgovanja od ove nedelje mozete videti na mom signalu. Ponovo se vidimo u ovoj temi naredne nedelje,odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Fri Oct 06, 2017 7:25 pm

Čisto da overim integrisanu veb platformu,otvorio sam jedan prodajni nalog na eurusd jer mislim da je dobra prilika za jedno kratko sell.

bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Sun Oct 08, 2017 11:39 am

Pozdrav svima,

Mala analiza, moglo bi se reci od svega po malo. Kao sto ste mozda primetili ja tgujem kontra svim pravilima. Moj nacin rada je veoma emotivan, vuce me zelja i pohlepa, kao i spremnost na veliki rizik. Ja rizikujem u trenutku sve sto imam ako mislim da ce to da mi donese profit. Ima dosta tekstova kako trejder treba da se ponasa kada trguje. Tekstove mozete naci ili ovde na ovom forumu ili na nekom drugom, i u svima pise kontra od mog nacina rada. Kada mi nije dan kako treba po pravilu ako tgujem gubim novac. A ako mi je bioritam ok tada je takodje ok. Nikada ne zalim za propustenim prilikama jer godine iza mene mi kazu da ce uvek biti dobrih prilika, bar toliko sam naucio.

A sada mala analiza ulaza na eurusd od ove nedelje. Svi koji su me poslusali i otvorili jedan prodajni nalog nema zasto da se sekiraju. Po mom misljenju a i misljenju mnogih drugih cena za ovaj valutnio par ide na dole. Pogledajmo dva grafa:

u pitanju je D grafikon na kom se jasno vidi proboj kanala sa potvrdom. U svakom slucaju moze doci do male korekcije ali neminovno cena na eurusd pada.

Ovde se vidi zona u kojoj ce sigurno cena za ovaj valutni par da pada. Sta moze poremetiti ovaj pad pogledajmo na sledecem snimku ekrana iz nase nove virtualne sobe za trejde:

Ovo su dogadjaji koji nas ocekuju sutra, pa videcemo? Kao sto se moze videti iz prvog grafa ja sam ostavio otvoren sell nalog na eurusd jer iskreno ocekujem pad cene bar do linije od 0.5 sa drugog grafa. Ne verujem da cu drzati dotle otvoren nalog , jer imam suvise mali balans, ali kao sto rekoh iskoristicu predvidjenu zonu pada za nekoliko naloga , koji mogu biti ili kupovni kada su korekcije u pitanju ili prodajni. Glavni akcenat je na prodaji , pa videcemo sta nam donosi sledeca nedelja. Sto se tice aktuelnog naloga cim budem u profitu zatvaram.

Virtualna soba za trejdere
je ful operativna ali nije jos uvek zavrsena jer planiramo da u narednom periodu dodamo jos neke korisne stvarcie kao sto je heat map, buy/sell signali za valutne parove ,kripto valute,akcije, itd. Videcete bice tu jos mnogo zanimljivih stvarcica. Softver za MT4 i MT5 platformu je preuzet od MetaQuote kompanije , a druge korisne stvarcice od TradingView kompanije. Po mom i nasem misljenju kavalitet postavljenih alata je vrhunski je je TradingView jedan od lidera sto se ovoga tice kao i nama dobro poznata MetaQuote kompanija cije platforme koristimo. Toliko za sada odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Fri Oct 13, 2017 8:36 pm

Dobro veče svima koji prate ovu temu,

Nisam se javljao ovih dana,dok ne ostvarim moj drugi zadati cilj, a to je 30 eura. To je se desilo pre pet minuta tako da cu sada uraditi malu analizu mog trgovanja na mom racunu kod NPBFX forex brokera. Bilo je tu previse rizika, koji je pretio da mi oduva racun,strpljenja, promasenih ulaza, a bogami i nerviranja i to poprilicno. Na primer sinoc sam bio u bezizlaznoj situaciji kada sam napregao svoj balans do maksimuma. Jer kao sto ste mozda i primetili evro-dolar je se kretao sumanuto gore dole kao na toboganu.Vrhunac tog i takvog kretanja je bio danas.Opet uspeo sam nekako da se izvucem i da dosegnem moj drugi zadati cilj od trideset eura.

Sledece nedelje pocinjem svoj pohod ka trecem zadatom cilju od pedeset eura. Koliko vrememena ce mi trebati ne znam ni sam. Na sledeca dva grafa cu vam pokazati situaciju na evro-dolaru od danas. Ovaj nalog koji je bio u toku dana u minusu oko 4 eura mi je u vecernjim satima doneo potreban novac do mog drugog cilja. Preokret u kretanu se desio u popodnevnim satima tako da sam strpljivo cekao i skinuo profit u pravom trenutku.

Da se preveliki rizik ne isplati, govore nam i ova dva grafikona. Na ovom sell nalogu moj obim trgovanja je bio svega 0,01 lot a sto mi je omogucilo da cekam razvoj dogadjaja. Da li da peglam minus u koliko cena nastavi svoj put ka vecim vrhovima, ili da cekam da cena padne a sto je se i desilo pre pola sata i tako zatvorim ovaj nalog u plusu.

Kao sto sam naglasio u ovoj temi ranije. Bice ovo krvav i tezak posao, jer moj krajnji cilj je hiljadu eura. O vremenu koje mi je potrebno za moj krajnji cilj necu ni da razmisljam. A sada pogledajmo moju kompletnu istoriju trgovanja.

Statemene:

Na sledecim grafikonima mozemo videti nivo rizika kojim je bio izlozen moj racun kao i kretanje mog balansa.

Stattistika sa BabooUnge signala na MQL5 :

Sto se mene licno tice ova radna nedelja je zavrsena. Toliko za sada, odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Thu Oct 19, 2017 8:12 pm

Pozdrav svima koji me prate,

Kao sto mozete videti sve sam blize svom trecem cilju a to je pedeset eura na mom signalu BabooUnge. Ime signala sam sasvim slucajno odredio jer nisam imao pravu ideju ali ispostavilo se da je u pitanju rec na Arapskom. Sto se tice trgovanja jos uvek je visoko rizicno jer u pitanju je sasvim mali balans na trejding racunu a sto je podlozno velikom riziku prilikom trgovanja i ako trgujem sa mikro lotom. Evo pogledajmo jednu situaciju od jutros na prime:

Kao sto mozete videti u pitanju je jedan moj ulaz na eurusd na trideset minutnom grafikonu. Sve analize od jutros nisu predvidele ovakvo kretanje cene za ovaj valutni par. Sto se tice negativnih ekonomskih vesti koje bi prouzrokovale nagli pad i to u roku od 15 minuta nije ih bilo. Jedostavno mozemo zakljuciti da je ovo scam ulaz kao i pre neki dan kada je se cena zakucavala ka visim vrhovima i to isto u roku od desetak minuta. U koliko je obim trgovanja nisko rizican u tom slucaju balans ce da izdrzi nagli pad ili nagli rast cene. U koliko ste prisutni na platformi moze se lako hedzovati pozicija u kontra smeru sa jos jednim nalogom tako da pokupite profit u kontra smeru a onda cekate da se cena katapultira u predvidjenom smeru kretanja za taj dan.  

I poredi malih problema ako tako mogu reci ja sam uspeo da uvecam svoj balans za dodatnih par eura i priblizim se trecoj meti od 50 eura. Ne verujem da cu tokom sutrasnjeg dana to i uspeti ali tokom naredne radne nedelje to je sasvim moguce. Kompletnu istoriju trgovanja imate na mom signalu a kada ispunim zadati cilj prikazacu je i ovde, kao prosli put. Za sada toliko, pratite BabooUnge signal u koliko vas zanima jer nemam vremena da svaki dan postavljam teme na forumu. Odoh...
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Thu Oct 19, 2017 8:45 pm

Kretanje cene na valutnom paru eurusd petnestominutni grafikon. Kao sto vidite Autočartis EA je prepopoznao odredjeni patern i predvideo kretanje cene u okviru njega/paterna. Sad koliko je taj scenario realan ostaje da vidimo. U svakom slucaju ovo je jedna od mogucih ideja za ulaz.

Mozda i iskoristim nesto od ovoga, videcemo?
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

Yesterday at 12:36 pm

Pozdrav svima,

I ako nisam planirao nesto veliko da trgujem danas, ipak sam promenio misljenje. Otvorio sam dva sell naloga na eurusd, i ako nesto malo ranije nego sto je trebalo, ipak cenim a i analize govore da ce ovaj valutni par da pada do odredjenje cene od 1.1760. Slika aktulena dva naloga sa moje platforme:

Malo sam povecao rizik jer je jedan nalog otvoren sa obimom od 0.03 mikro lota a sto je za ovaj nivo balansa prilicno riskantno. Analiza sa fibo lukom:

I TC analza od pre par minuta:

U koliko se ispune ova ocekivanja kretanja cene u tom slucaju inkasiram dodatnih par eura na moj postojeci balans , a u koliko ne onda peglanje naloga.
Toliko za sada odoh.
bad boys

gandra
Global Moderator
Global Moderator

Yesterday at 3:57 pm

Poštovani prijatelji,

Ova radna nedelja za mene je zavrsena. Uspesno sam zatvorio dva naloga sa ne bas velikim profitom zbog moje brzoplete  odluke.

Rano sam usao u poziciju , a trebalo je da sacekam da se zavrasi up korekcija ( crvena linija na grafu ) pa tek onda da otvorim prodajne naloge. Profit je profit, ja sam zadovoljan, pa prema tome vidimo se sledece nedelje u ovoj temi ponovo.

bad boys

View previous topicBack to topView next topic