Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyborg Pro
advertisement

Hulk trading robot
advertisement

Yukimura trading robot
advertisement

Cyborg Pro
advertisement

Go down
Yuri
Yuri
Moderator
Number of messages : 509
Points : 3490
Date of Entry : 2015-06-28
Year : 37
Residence Country : Russia

attention Wskaźnik Force Index

Tue Aug 29, 2017 8:27 pm
Jest to wskaźnik, który został opracowany przez Alexandra Eldera. Jego zadaniem jest mierzenie siły byków (Bulls Power) przy wzrostach oraz siły niedźwiedzi (Bears Power) przy spadkach. Kiedy cena zamknięcia obecnej świeczki jest wyższa niż cena zamknięcia poprzedniej, siła jest dodatnia. Kiedy obecna cena zamknięcia jest niższa od poprzedniej, wtedy siła jest ujemna. Wskaźnik siły jest tym większy im różnica między cenami jest większa i im większy jest wolumen towarzyszący tym zmianom.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Osiąganie przez wskaźnik nowych maksimów wskazuje na kontynuację trendu wzrostowego. Kiedy wskaźnik jest w trendzie wzrostowym, dobrze jest kupować w okresach, kiedy spada poniżej zera. Odwrotnie jest dla trendu spadkowego, jeśli indeks osiąga nowe minima, to jest to oznaka kontynuacji trendu spadkowego i należy zajmować krótkie pozycje, kiedy wskaźnik powraca powyżej 0.

Jeśli zmiany cen nie idą w parze ze zmianami wolumenu, Force Index pozostaje na stałym poziomie, co sygnalizuje, że niedługo może nastąpić odwrócenie trendu. Indeks najlepiej wygładzić średnią kroczącą. Jeśli zastosuje się, krótkoterminową średnią kroczącą (np. dla 2 okresów), indeks będzie wskazywał najlepsze momenty wejścia na rynek. W przypadku średnich dla dłuższych okresów (dla 13 okresów), indeks pokazywać będzie trendy oraz momenty ich odwrócenia.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum