Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyborg Pro
advertisement

Hulk trading robot
advertisement

Yukimura trading robot
advertisement

Cyborg Pro
advertisement

Go down
Yuri
Yuri
Moderator
Number of messages : 509
Points : 3495
Date of Entry : 2015-06-28
Year : 37
Residence Country : Russia

attention Formacja cenowa ABCD

Wed Aug 30, 2017 9:15 pm
Spadkowa formacja AB = CD
[You must be registered and logged in to see this image.]
Reguły opisujące spadkową formację AB = CD:
• Punkt A jest wyraźnym dołkiem, punkt B wyraźnym szczytem.
• Punkt C musi leżeć pomiędzy punktami A i C. Stanowi korektę impulsu cenowego, której zniesienie wynosi najczęściej 61,8% lub 78,6% fali AB.
• Punkt D stanowi kolejny szczyt. Prawdopodobieństwo wystąpienia formacji zwiększa się, jeżeli mamy do czynienia z równością impulsów AB = CD. Odcinek CD może stanowić 127,2% albo 161,8% fali AB.

Istotny wpływ mają również proporcje czasowe, które występują pomiędzy poszczególnymi falami. Odcinek CD powinien zawierać od 61,8% do 161,8% czasu, w którym powstawał impuls AB. Warto również wspomnieć, że najmocniejszymi formacjami są układy, w których spełniony jest warunek AB = CD, zarówno pod względem cenowym, jak i czasowym. Naszym celem jako inwestorów jest cierpliwe czekanie na sygnały płynące z rynku. Częste błędy, jakie popełniają aktywni gracze, to chęć wyprzedzenia rynku i przewidywania przyszłości. Prawidłowe reagowanie na zaistniałą sytuację na rynku zwiększa szansę powodzenia.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Spadkowa formacja AB = CD na rynku EURUSD w kwietniu 2010 r.

Kolejny przykład obrazuje spadkową formację AB = CD. Układ ten jest niesamowicie ważny z uwagi na jego wewnętrzną budowę. Mianowicie możemy zauważyć, że główna formacja AB = CD składa się z mniejszej formacji tego typu. Jest to idealny przykład geometrii, która bardzo często pojawia się na rynkach. Podobnie jak w poprzednim przykładzie, struktura AB = CD jest korektą silnego trendu spadkowego.

Fale korekcyjne są identycznej długości. Na końcu struktury korekcyjnej fali C widoczna jest formacja świecowa „doji”, która zapowiada odwrócenie trendu. Sama formacja sygnalizuje jedynie, że dotychczasowe siły popytowe na rynku słabną i to sprzedający zaczynają dominować. Jak można dostrzec, w jednym obszarze grupują się aż trzy potencjalne sygnały odwrócenia trendu. Jest to potencjalny obszar wsparcia, który zadziałał perfekcyjnie. Nastąpiło odbicie i trend główny pozostał kontynuowany. Ostatnim, lecz jakże ważnym potwierdzeniem, są współczynniki Fibonacciego, które w tym przypadku idealnie opisały powstały na wykresie układ falowy.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum