Banx broker
Advertisement
Share
View previous topicGo downView next topic
gost mislim gost
Guest

Novi Biznis u Srbiji

on Sun Aug 10, 2014 12:01 am
Gledam tako televizor uz kaficu i sok, kad na prvom programu RTS-a , kažu pojavio se novi biznis u Srbiji!
Naravno ja sam zainteresovan za sve što je novo i što donosi lovu pa obratim pažnju na reportažu i sam sadržaj iste.
Lično sam mislio da je u pitanju neka proizvodnja.
Na primer: Čarapa, Puževa,Paradajiza ma to nije novo pomislih. Opet to su sve stare i izlizane fore gde se sigurno gubi novac , i gde je rizik ulaganja 100% negativan bar u Srbiji.
Zaposleni,porez državi, dobavljači,struja,voda,telefoni, ma pun kofer svega, lova samo ide.Pa onda slab plasman,nema ko da kupi vašu robu,veliki trgovinski lanci vas ucenjuju . Ako platiš možeš da uđeš.Pa plati policu , pa daj robu na lastiž ,itd......

Mislio sam da je neka slična tema u pitanju , kad gle čuda na TV-u kažu trgovanje na berzi....

EEEEEE rođaci ček malo , ukočite .

Gle čuda na TV-u u zemlji Srbiji gde svi brokeri rade bez i jedne regulacije . Mislim rade oni sa regulacijama , ali sa Kipra,Litvanije,Novog Zelanda, Velike Britanije,Rusije,Mauricijusa, Devičanskih Ostrva,i tako dalje umorih se više od nabrajanja regulatornih tela,ALI ni jedan forex broker nije regulisan po zakonima republike Srbije.

Mada iskren da budem za mene lično ta činjenica nije u opšte važna jer ja trgujem pa trgujem.Da li će neko od Forex Brokera biti regulisan po zakonima republike srbije savršeno me bole uvo.
Mož da bude a i ne mora .
I da se vratim na našu RTS i temu . Kažu novi biznis u zemlji Srbiji sve više ljudi trguje na berzi , i da se tu okreću velike svote novca , milionske. Pa dobro jutro kolumbo!!!!

Sada ste se setili!

Šta će narod koji ne radi ništa nego da trguje na berzi kao moja malenkost. To nam je jedino preostalo.
U Srbiji ne radi ništa.Osim ako nemate sreće da preko veze dobijete posao u jednom od javnih preduzeća gde je minimalna prosečna plata 500 evra pa na više. Ide plata i do 2000 eura za viši menadžment pa i  mnogo mnogo više.

I tako mi besposleni trgujemo i zarađujemo ili gubimo novac.I baš mi je drago zbog toga ,jer naša država nema ništa.Osim nije da nema ,nema direktno ,poreze itd,, ali zato ima indirektno kroz potrošnju.

Stvarno mi je žao ali mnogo brate kaskamo za svetom . O trgovanuj na berzi se u početku pisalo i govorilo kao da se kockate u kazinu,a još da se o tome priča na TV-u , ma nema šanse.
Sve se menja vremenom , navike, države , devojka, žena(dobro ako je žena OK onda može i da ostane hehehehe),dečko ,muž , itd...

Sve je promenljivo. Pa tako menjaju se i navike naših sugrađana,koji su uvudeli da je najbrži način da se zarade ali i izgube pare Trgovanje na Berzi.

E sada na vašoj strani , mislim na male trgovce sa malim ulozima, nije statistika. A ona kaže da 90% malih trejdera gubi svoj novac.E sada razlozi su vrlo jednostavni.
Kao prvo Alavost,Pohlepa,Nedovoljno znanja,i jednostavno ne rade se analize ni tehnička ni fundametalna.

Ma što da ih i radite.Mi sve znamo , šta će da bude. Kada bi ste bilo kog Srbina ili Srpkinju pitali na ulici da  li mislite da li ste sposobni da budete predsednik sveta , i da li bi ste svojim radom mogli da poboljšate kvalitet života celokupne ljudske populacije na planeti Zemlji kao njen predsednik bar dobra većina nas bi rekla da je sposobna za takav odgovoran posao.Mislim tu su u vašoj glavi vrzmaju razne šeme i kombinacije za potencijalni biznis pa iz tog razloga i kažete DA;DA ;DA.

Pa tako MI sve više trgujemo.A to je upalo u oči i našoj državnoj televiziji.Možda iz razloga velikih dugovanja za TV preplatu.Valjda su se ljudi ponadali da će građani u koliko zarade novac na Berzi plaćati redovno preplatu bar tako mislimo , ali u svakom slučaju primećeno JE.

Za mene lično ako trgujete na brzi i to uspešno to treba da bude vaša privatna stvar.Ni u kom slučaju nemojte pisati o tome i pokazivati vaša trgovanja, iz više razloga.
Kao prvo rizikujete reket, pa reket države to jest porez na ostvareni prihod preko sto hiljada dinara mesečno ,itd.
Neka to bude vaša lična stvar.Gubili Dobijali ne pišite o tome .Samo u tom slučaju imaćete miran san.Mislim u koliko ste pozitivni . A u koliko gubite novac onda berza nije za vas , bavite se nečim drugim!

:twisted:
View previous topicBack to topView next topic