iq option
promotion

Banx broker
Advertisement
Share
View previous topicGo downView next topic
gandra
Global Moderator
Global Moderator
Number of messages : 3636
Date of Entry : 2013-01-13
Year : 47

eToro moj pogled!

on Tue Feb 05, 2013 9:48 pm
eToro nudi trgovanje na Forexu preko svoje Web Platforme i preko Društvene Platforme ,koja vam omogućava kopiranje trgovanja od drugih trgovaca ,direktno i na veoma jednostavan način. eToro nije forex broker (mada što se mene tiče jeste,jer ne vidim razliku,danas svi nude mogućnost kopiranja),već Društveni Social trading broker.

Takođe imaju veliki broj klijenata ,mislim čak da su skoro sam vrh. Ako im toliko ljudi  veruju ,zašto ne bi smo i mi. Ja imam račun kod njih odavno ,i to verifikovan hehehe.
Ako nameravate da trgujete kod eToro brokeraonda treba da se malo bliže upoznate sa njihovom veb platformom jer se razlikuje od drugih po svačemu. Meni je iz početka bilo neobično,sada je Ok.

Napomenu sam verifikovan račun za trgovanje!

Vi možete imati verifikovan račun i neverifikovan račun za trgovanje. Kada imate verifikovan račun imate full pristup svim opcijama i nemate restrikcije na nivo uplate i povlačenja novca sa vašeg računa.Kada imate neverifikovan račun , a što kao početnik možete slobodno da imate ,jer i ja sam imao dugo neverifikovan račun, i trgovao bez problema.

Kao neverifikovan klijent , imate takodje ful pristup skoro svim  opcijama za trgovanje ali ste ograničeni na visinu depozita koji možete da uplatite.Što znači ako nameravate da trgujete do $ 1000 kod eTora ,vi možete imati neverifikovan račun bez problema.

Verifikacija nije težak proces i zahteva slanje određenih dokumenata,i vašu prvu uplatu na vaš trgovački račun.Jedno mora ići sa drugim ,jer u koliko samo uplatite sredstva a ne pošaljete dokumenta imate neverifikovan račun,tid....

Njihova platforma za društveno trgovanje vam omogućava kopiranje drugih trgovaca.Pre kopiranja imate opciju koja vam omogućava kompletnu istoriju od na primr NN trgovca i njegovu statistiku,sve u sitna crevca. Kada sve lepo pregledate i izvučete određene zaključke onda tek kopirate željenu osobu.

Ako nameravat da trgujete kod , onda svakako i iskoristite njihov Welcome Bonus u visini od 30%. Nije nešto ali nije ni loše. Na 1000 evrića dobijete 300 džaba , i to bez kamate,hehehe.

Kada kopirate nečije trgovanje vi plaćate malu proviziju trgovcu u koliko je taj trgovac  u sistemu Popularni Investitor i ima Premium Račun. Da bi to imao mora imati najmanje  $ 10 000 na svom računu.
U svakom drugom slučaju nemate nikakve izdatke za kopiranja. Da opet napomenem sve o svakom možete videti u statistici koja je odradjena vrh .

Broker je veliki , i ima preko 129 000 000 otvorenih računa i mislim preko 4 000 000 klijenata.Naravno nisu svi klijenti aktivni.Možda samo pola od pomenute cifre ,ali i to je mnogo.Znači ljudi im veruju.Što se mene tiče kao što sam i rekao ja imam verifikovan račun ,trgovao sam nešto malo ,podizao i uplačivao novac preko Skrill servisa.

Jer u tom slučaju je najmanja provizija. Preko banaka iz Srbije nisam ni pokušavao ,jer je to zamršen proces. U koliko ste iz Srbije moja preporuka je da koristite Skrill. Sa vašeg računa (deviznog naravno),uplatite novac na vašSkrill MasterCard račun ,platićete malu proviziju i to je to .Zatim novac sa Skrilla usmerite gde vam je volja!

Iskreno meni su ok ,a da li će biti i vama to ne znam. Napominjem za one koji nisu trgovali preko brokera ,najbolje je da krenu opezno i da vide kako sistem funkcioniše,jer broker ne nudi opciju demo računa!

A sada po običaju evo nekih osnovnih podataka o njima

• Foundation Year: 2007
  • Regulated By: NFA (US), CFTC (US)
  • ASIC (Australia), CONSOB (Italy)
  • FSA (UK), FSA (Japan)
  • CySEC (Cyprus), FSA (Denmark)
  • BaFIN (Germany), FSA (Malta)
  • FSA (Sweden), CNMV (Spain)
  • AFM (Netherlands), CNVMR (Romania)
  • FSA (Estonia), LSC (Lithuania)
  • FSMA (Belgium), FSA (Finland)
  • NBS (Slovakia), CMVM (Portugal)
  • CMC (Greece)

• Website Languages: Arabic, Chinese, English, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish, Turkish, Greek, Dutch

Account Options

• Account Currencies: GBP, USD, EUR
  • Minimum Deposit: $50
  • Majors Spread:
  • EUR/USD: 3
  • GBP/USD: 4
  • USD/JPY: 2
  • Maximum Leverage: 400:1
  • Minimum Trade Size: 10000
  • Scalping: No
  • Hedging: Yes
  • Retirement Account: Yes
  • Free Demo Account: Yes
  • Traders From USA: Yes
  • Islamic Account: Yes

Fees & Commissions
Commissions:

• Forex: No
  • CFDs: No

• Margin Interest: No
  • Depositing Fees: No
  • Withdrawal Fees: $5-$25

Service Details

• Supported Languages: Arabic, English, French, German, Italian, Russian, Spanish
  • Customer Service By: Newsletter, Call Back, Phone, Chat, Email
  • Customer Service Hours: 24/5
  • Email Response Time: Up to 48 Hours
  • Telephone Orders: Yes
  • Personal Account Manager: Yes

Trading Platform

• Trading Platforms eToro OpenBook By eToro
  • eToro Mobile Trader By eToro
  • eToro WedTrader By eToro
  • MetaTrader 4 By Meta Quotes
  • Stop Order: Yes
  • Limit Order: Yes