Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Thor Expert Advisor

You are not connected. Please login or register

The World Bank

Go down  Message [Page 1 of 1]

1The World Bank Empty The World Bank Sun Apr 07, 2013 2:26 pm

gandra

gandra
Global Moderator

[You must be registered and logged in to see this image.]


Tekst sam preuzeo i preveo na Srpski sa veb sajta Svetske Banke.
Razlog,je vrlo prost.
Namera mi je da vas upoznam sa radom ove institucije,takođe nude za besplatno preuzimanje gomilu materijala.
Koga zanima neka pročita ovaj tekst i preuzme materijal OVDE


Svetska banka je vitalni izvor finansijske i tehničke pomoći zemljama u razvoju širom sveta.

Saznajte više o Grupacije Svetske banke i kako to funkcioniše. Preuzmite besplatnu iPhone aplikaciju Svetske Banke.

Dve institucije, jedna misija

Mi nismo banka u uobičajenom smislu, već jedinstveno partnerstvo za smanjenje siromaštva i podrška razvoju. Mi se sastojimo od dve institucije kojima upravlja 188 zemlje članice: Međunarodna banka za obnovu i razvoj (IBRD) i Međunarodnog udruženja za razvoj (IDA).

IBRD ima za cilj da smanji siromaštvo u srednjim prihodima i kreditno siromašnim zemljama, dok se IDA fokusira isključivo na najsiromašnije zemalja na svetu. Ove institucije su deo većeg tela poznatog kao Grupacija Svetske Banke.

Osnovana 1944, Svetska banka sa sedištem u Vašingtonu, DC Ima više od 9.000 zaposlenih u više od 100 kancelarija širom sveta.

Strategija

Šest strateških tema rada Banke, se fokusiraju na najsiromašnije zemlje, krhke i konfliktom-pogođene države, arapski svet, srednje razvijene zemljame, globalna javna dobra.

Strategije za ključne oblasti u kojima radimo:

Tematski i sektorske strategije, koji vodi naš rad na smanjenju siromaštva u određenom sektoru ili aspekt razvoja. Svaka proističe iz široke konsultacije sa širokim spektrom zainteresovanih strana.

Strana pomoć, strategije koje identifikuju ključne oblasti u kojima možemo najbolje podržati zemlju u smanjenju siromaštva i postizanje održivog razvoja.

Finansijski proizvod i usluga

Mi pružamo niske kamatne zajmove, beskamatne kredite i donacije, za zemlje u razvoju.
Ovo podržava širok spektar investicija u oblastima kao što su obrazovanje, zdravstvo, javne uprave, infrastrukture, finansijskog i privatnog sektora, poljoprivrede i zaštite životne sredine i upravljanje prirodnim resursima.
Neki od naših projekata su sufinansirani sa drugim vladama, multilateralnim institucijama, komercijalnim banakama, agencijama,i investitorima iz privatnog sektora.

Takođe nudimo i olakšano finansiranje putem fonda partnerstva sa bilateralnim i multilateralnim donatorima.
Mnogi partneri su se pitali kako banka može da pomogne u upravljanju inicijative da odgovori na potrebe u širokom spektru sektora i razvoju regiona.

Inovativno deljenje znanja

Nudimo podršku zemljama u razvoju kroz savete u pogledu politike, istraživanja i analize, i tehničku pomoć.
Naš analitički rad često počiva na tome da Svetska banka pomaže finansijski razvoj sopstvenih investicija Zemalja.
Pored toga, mi podržavamo razvoj kapaciteta u zemljama.
Mi takođe sponzorišemo , zemlju domaćina, ili učestvujemo na brojnim konferencijama i forumima o pitanjima razvoja, često u saradnji sa partnerima.
Banka konstantno nastoji da poboljša način na koji ona deli svoje znanje i angažuje se sa klijentima i javnosti u celini.

Ključni prioriteti obuhvataju:

Rezultati: Naš fokus je na pomoći zemljama u razvoju, pogledaj merljive rezultate.

Reforma: Radimo na tome da se poboljšaju svi aspekt našeg rada: kako su napravljeni projekti,kako se dostupne informacije (Pristup informacijama), i kako da približimo svoje poslovanje klijentima vlasti i zajednici.

Otvoren razvoj: Nudimo sve veći niz besplatnih,i lakih za pristup alata za, istraživanje i znanje,koji će da pomognu ljudima u novim svetskim izazovima i razvoju.
Na primer, otvorenost podataka,sajt nudi besplatan pristup i sveobuhvatno preuzimanje pokazatelja o razvoju u zemljama širom sveta.
Takođe smo napravili Otvoreni Forum za žive diskusije,otvoren za učesnike širom sveta-ključni deo naših godišnjih sastanaka sa Međunarodnim monetarnim fondom.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum