Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyborg Pro
advertisement

Hulk trading robot
advertisement

Yukimura trading robot
advertisement

Cyborg Pro
advertisement

Go down
Yuri
Yuri
Moderator
Number of messages : 509
Points : 3495
Date of Entry : 2015-06-28
Year : 37
Residence Country : Russia

attention Wskaźnik Ichimoku Kinko Hyo

Tue Aug 29, 2017 8:31 pm
Wskaźnik ten pokazuje linie trendu, oporu i wsparcia. Wykorzystywany jest do generowania sygnałów kupna i sprzedaży. Najlepsze rezultaty daje zastosowanie go do danych dziennych lub tygodniowych. Jego konstrukcja opiera się na wyliczaniu wartości pięciu linii opartych na wartościach cen, w różnych okresach. Linie te noszą nazwę:

  •  Tenkan-sen – średnia z ceny maksymalnej i minimalnej dla pierwszego okresu (domyślnie 9 obserwacji).
  •  Kijun-sen – średnia z ceny maksymalnej i minimalnej dla drugiego okresu (domyślnie 26 obserwacji).
  •  Senkou Span A – środek odległości pomiędzy liniami Tenken-sen i Kijun-sen, przesunięte na wykresie w prawo o liczbę obserwacji linii Kijun-sen.
  •  Senkou Span B – średnia z ceny maksymalnej i minimalnej dla trzeciego okresu (domyślnie 52 obserwacji) przesunięta o liczbę obserwacji dla linii Kijun-sen.
  •  Chinkou Span – pokazuje wartość z cen zamknięcia z każdej ze świeczek przesunięte w lewo na wykresie o liczbę obserwacji wziętą do wyliczenia linii Kijun-sen.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Różnice między liniami Senkou Span A i Senkou Span B są widoczne na wykresie w postaci „chmury”. Jeśli obecna cena znajduje się wewnątrz „chmury”, oznacza to, że na rynku nie występuje żaden trend, a krawędzie chmury wyznaczają linie wsparcia i oporu. Jeśli obecna cena znajduje się powyżej chmury, to wtedy górna linia chmury wyznacza pierwszy poziom wsparcia, a dolna drugi. 

Odpowiednio, kiedy cena znajduje się poniżej chmury, jej dolna linia wskazuje pierwszy poziom oporu, a górna drugi. Kiedy linia Chinkou Span przebija od dołu obecną cenę, pojawia się sygnał kupna. Kiedy przebija cenę od góry, to mamy sygnał sprzedaży.

Linia Kijun-sen może być stosowana, jako wskaźnik trendu, albo być używana do generowania sygnałów kupna i sprzedaży. Jeśli cena znajduje się powyżej tej linii, prawdopodobne są dalsze wzrosty, jeśli przebija linię wskazuje to na potencjalną zmianę trendu. W połączeniu z linią Tenken-sen, Kijun-sen może być używane do generowania sygnałów kupna i sprzedaży. 

Kiedy linia Tenken-sen przebija linię Kijun-sen od dołu, generowany jest sygnał kupna. Odpowiednio przebicie tej linii od góry, generuje sygnał sprzedaży. Jeśli linia Tenken-sen nie rośnie/spada tylko oscyluje na zbliżonym poziomie, oznacza to, że rynek wszedł w trend boczny.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum