Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyborg Pro
advertisement

Hulk trading robot
advertisement

Yukimura trading robot
advertisement

Cyborg Pro
advertisement

Go down
Yuri
Yuri
Moderator
Number of messages : 509
Points : 3495
Date of Entry : 2015-06-28
Year : 37
Residence Country : Russia

attention Wskaźnik MFI

Tue Aug 29, 2017 8:35 pm
Wskaźnik ten pokazuje zmianę ceny w stosunku do wolumenu. Wylicza się go dzieląc różnicę między ceną maksymalną, a minimalną dla danej świeczki przez wolumen. W związku ze swoją konstrukcją, wskaźnik nie daje żadnych informacji o kierunku trendu i należy go analizować w połączeniu ze zmianami wolumenu.

Kolor poszczególnych słupków tego wskaźnika informuje o tendencji tego wskaźnika i tendencji wolumenu (kolor zielony oznacza rosnący MFI oraz rosnący wolumen; kolor brązowy to spadający MFI oraz spadający wolumen; kolor niebieski to rosnący MFI oraz spadający wolumen; kolor różowy to spadający MFI oraz rosnący wolumen).
[You must be registered and logged in to see this image.]

  • Jeśli wskaźnik i wolumen rosną jednocześnie, wskazuje to na zwiększająca się liczbę graczy na rynku, którzy otwierają nowe pozycji w kierunku, na który wskazuje ostatnia świeczka.
  •  Kiedy wartość wskaźnika spada przy malejącym wolumenie, wskazuje to na brak zainteresowania ruchem ze strony uczestników rynku.
  •  Kiedy wartość wskaźnika rośnie przy spadającym wolumenie, prawdopodobnie ruch cen nie wynika ze zleceń klientów, ale ze spekulacji rynkowej.
  •  Kiedy przy rosnącym wolumenie, spada wartość wskaźnika na rynku pojawia się duży popyt i podaż, ale nie wpływa ona na zmianę cen. W końcu jednak któraś ze stron (kupujący lub sprzedający) zwyciężą i na rynku może nastąpić gwałtowna zmiana cen.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum