Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Crypto Kong
advertisement

You are not connected. Please login or register

Exp1 - EA - MT5

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Exp1 -  EA - MT5 Empty Exp1 - EA - MT5 Sat Sep 21, 2019 2:07 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Kod od robota je postavljen na githab u javni repo. Link na kraju teme. Sad nesto vise o samom robotu. 

Sto se tice robota ,svako od vas moze da uradi isto, nema nikakve velike mudrosti. Auto generisani kod sam samo malo promenio u par linijia. Takodje sam uradio kompletnu optimizaciju robota za trgovanje na  EURUSD i  H1 vremenskom opsegu , za sta sam koristio MQL5 cloud network. Jer da sam radio optimizaciju preko moje masine to bi trajalo citav dan , ovako manje od minuta. Sto se tice optimizacije ako vam robot nema mnogo inputa onda se svi parametri koje ste cekirali optimizuju, sto svakako morate proveriti nakon uradjene optimizacije sta je se sve optimizovalo bez obzira sta ste vi cekirali. Tako ako ima potrebe uradite ponovo optimizaciju za ne optimizovane parametre. 

Sto se tice ovog robota on je vec angazovan na nekoliko signala i radi poso. Signal koncep je zasnovan na standardnom AMA indikatoru. Takodje robot poseduje MM opciju ,trejlingstop opciju, Signal threshold value za otvaranje kao i close opciju za zatvaranje od 0 - 100, itd..

Robot otvara limit buy/sell naloge. Sad, to je za sada.  Jer planiram da komplet izmenim ovog robota u bliskoj buducnosti i da dodam opcije za otvaranje stop naloga kao i standradnih buy/sell naloga. Za to cu morati da znatno izmenim vec postojece biblioteke koje koristim. Jebiga u Python-u ih zovemo biblioteke, u c++ valjda isto , a u mql5 bi trebalo da iz zovemo isto , a moze i fajlovi, kako god. 

Sto se tice samog robota on nije veliki ukupno sa vec postojecim bibliotekama nema vise od 10 000 linija koda. Nije mnogo komplikovan i zamrsen tako da je veoma zahvalan za buduce nadogradnje. Idemo na rezultate testiranja i optimizacije. Idemo ali malo sutra , hahaha. Izgleda da sam ih obrisao. Ok, vracam se za koji minut.......

Ne vredi izgleda da sam slike sa grafikonima od optimizacije stvarno obrisao, zato pogledajte rezultate sa testa , koji sam sad uradio na EURUSD /H1/ od pocetka ove godine do dana danasnjeg:
[You must be registered and logged in to see this image.]

A , sta velite, nije lose. Ono sto cu sigurno promeniti je  trejlings top opcija, jer je postojeca sranje zivo. Takodje dodacu i BE opciju. Plus ostalo sto sam napomenuo na pocetku. I tako , Robot u ovom postojecem obliku vec trguje na mnogim valutnim parovima. Sta ovaj robot misli imacete prilike da vidite u temi tenicke anlize za narednu nedelju koja ide tokom dana. 

Link za preuzimanje robota : https://github.com/gandra70/Exp1.mq5

Odoh na drugu temu

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum