Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Thor Expert Advisor

You are not connected. Please login or register

Kral EA

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Kral EA  Empty Kral novi apdejt Fri Jan 22, 2021 1:22 am

gandra

gandra
Global Moderator

Pozdrav svima,

Mali problemi sa  editorom od MT5 platforme su mi prouzrokovali danas po prilične poteškoće. Sve se to desilo posle zadnjeg apdejta,stoga sam bekapovo sve podatke na platformu od jednog brokera koja je starije verzije. Moja verzija platforme je 2760, a ova koju sam danas koristio je 2755. Radi,neradi,nikako da kazem šta neradi. PROFAJLER neradi!!!! 


Male sličice:
NERADI
[You must be registered and logged in to see this image.]

A ovde radi
[You must be registered and logged in to see this image.]
E sad evo i slike šta neradi:
[You must be registered and logged in to see this image.]

To bi bilo to, ali snašo sam se tako da jebiga, ja čuvam podatke na pet različitih mesta, jedino mi je trebalo malo vremena da sve prebacim. A sad malo o robotu. Nova verzija je objavljena sa opcijom za oporavak gubitaka. Kad robot počne da slaže gubitke aktivirate ovu opciju, popunite ulaze, sve je prosto ko pasulj i nakon toga ova opcija krece sa radom. U slucaju da se svaki budući nalog zatvori sa gubitkom, funkcija pojačava rizik po obimu i na taj način pegla predhodni gubitak, takodje potrebno je podesiti maksimalni gubitak i minimalni dobitak ali u novcu, a što je i naglašeno u opcijama za ove ulaze. Ove dve stavke su sasvim nezavisne od opcija take profit i stop loss, tako da videćete ako budete testirali robota TS i SL su na mestu gde ste ih postavili da budu,a predhodno pomenute opcije rade posao, nezavisno. Zatim tu je i lot koeficijent (decimalna opcija), koja je aktivna samo prilikom negativno zatvorenog naloga. U principu to vam dodje nešto kao multiplikator obima za novi nalog koji je u planu a koji generiše funkcija koja je za to i zadužena. I još je ostala opcija Volume koeficijent. To vam dodje nešto kao maksimalan broj lotova, nešto u tom smisli. Pošto robot ima tri opcije za obim, i to: Rizik koji se obračunava u procentima, Fiksni lot koji vi popunjavate, i mini lot opcija koju ako izaberete robot samo koristi mini lotažu, i u jednom i u drugom a i u trećem slučaju volume koeficijent radi sa sve tri opcije. Nisam mnogo testirao sistem sa ovom opcijom ali koliko vidim efekta ima i to pozitivnog naravno. Prvi primer je grafikon bez aktivne opcije a drugi sa njom.
[You must be registered and logged in to see this image.]

A na ovoj slici je aktivna:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vidite na slici iznad, sistem se aktivira samo kod većih gubitaka. Nakon toga se sve vraća u normalu, i sistem trguje na onom nivou na kom je bio predhodno podešen, ali ostaje i dalje aktivan. Preporuka je da se koristi povremeno, jer ovo je tek odradjeno tako da nisam baš stigao da testiram kako sve to radi na demo računu. Što se tiče testova radi, pa stoga ne bi trebalo da bude neke razlike. I to bi bilo to za sada ,sa novim informacija vidimo  se uskoro, odoh.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

2Kral EA  Empty Kral EA Thu Jan 21, 2021 12:52 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Pozdrav svima,

Ova tema ce biti posvećena Kral stručnom savetniku isključivo. Verzija 1,0 je objavljena pre neki dan, ali uskoro će biti objavljena nova verzija 1,1. Razlog je jedna opcija koju sam hteo da ubacim još u prvu verziju ali sam kasnije odustao od toga. Pogledajte:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Glavna ideja za strategiju nije moja. Mislim da sam već pisao o tome. Koncept je veoma jednostavan i deo strategije je javno dostupan u javnoj verziji ovog robota kog možete skinuti iz baze kodova ili koristeći MT5 platformu:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Što se tiče verzije koja je dostupna u MQL5 prodavnici ona se razlikuje od javne verzije . Prvenstveno ne koristi isti endžin, takodje je dodat i TDI indikator kao filter, i naravno deo strategije koja generiše signale se razlikuje od javno dostupne verzije. Javna verzija robota je takodje ok i uz dobru optimizaciju može da bude ok. Sve imate dodato u kodu što vam je potrebno tako da nemate potrebu ništa da menjate. Što se tiče pro verzije o njoj ću tek pisati nakon što objavim novu verziju, tako da sad nebih trošio vreme uzalud. Neki osnovni koncep možete pročitati na sledećem linku: https://www.mql5.com/en/market/product/60618

I to bi bilo to za sada,odoh.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum