Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Crypto Kong

You are not connected. Please login or register

Forex Roboti (Expert Advisor) Vesti

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Forex Roboti (Expert Advisor) Vesti Empty Forex Roboti (Expert Advisor) Vesti Sat Jun 08, 2024 5:47 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Roboti Nove Generacije




Nakon mnogo rada uspeli smo da nasu neural netvork klasu prilagodimo da bude univerzalna klasa sa jednim slojem i sedam neurona. U zavisnosti od potrebe moze da se koristi jedan ili sedam neurona unutar nekog potencijalnog robota kojeg zelimo da prepravimo. To jest da integrisemo pomenutu klasu. Samo koncept koji smo primenili podrazumeva pomenutu NN klasu, i klasu za donosenje odluka kojoj prosledjujemo podatke od treniranja. Sama klasa je odradjena po jednostavnom modelu, koji donosi odluke na osnovu odredjenih tezina kao i pragu. I na kraju klasa za dinamicko ucenje koja je odradjena po principu popularnog Adam algoritma za optimizaciju parametara u masinskom ucenju. Znaci imamo tri povezane univerzalne klase koje mozemo da integrisemo gde god mi to zelimo. 

Na osnovu pomenutih modela to jest klasa za masinsko ucenje odradjeno je deset novih strucnih savetnika "EA". Prvi robot kojeg smo odradili po novom principu bio je Predator, a kojem smo dali novo ime Adam. Znaci za Adama smo koristili templejt od Predatora. Za ovog robota je utroseno vise od dve godine rada na pomenutim klasama, da bi smo od njih napravili univerzalni model sa mogucnoscu integracije gde god mi to zelimo. I sa mogucnoscu koriscenja broja neurona koji zelimo ili koji je potrebno da koristimo unutar nekog templejta. Da vas podsetim radimo sa jednoslojnom NN mrezom i sedam neurona. Svi roboti su odradjeni za oba tipa platforme to jest za MT4 i za MT5.

Sada ce mo da pogledamo sta smo mi to radili u proteklom periodu. I da pogledamo izgled samih strucnih savetnika to jest robota. Jos da napomenem da svi roboti cuvaju podatke od treniranja unutar SQLite baze podataka (MT5 verzije), ili cuvaju podatke unutar CSV fajla (MT4 verzije).

Adam EA
[You must be registered and logged in to see this image.]

BiP Neural
[You must be registered and logged in to see this image.]


Black Dragon Neural
[You must be registered and logged in to see this image.]

Golden Boy
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kong AI
[You must be registered and logged in to see this image.]

Lion  King 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Satoshi Neural
[You must be registered and logged in to see this image.]

The Thing Neural
[You must be registered and logged in to see this image.]

TPD Neural
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ultimate Machine Neural (jos nije zavrsen)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pojedine robote vec koristim. Takodjer za vecinu nisam radio opitmizacije niti trenirao NN mrezu vec sam samo testirao robote na svim valutnim parovima, metalima, i kripto parovima za koje imam tik podatke. Testovi su odradjeni na skoro svim vremenskim okvirima a zatim su odabrani najperspektivniji valutni parovi. Takodjer za pojedine robote je odradjeno treniranje NN mreze (koje se radi unutar testera strategija od MT5 platforme), da bih dobio bolje startne parametre koje sistem koristi tokom inicijalizacije i treniranja prilikom pokretanja samog sistema. Znaci prilikom pokretanja sistema robot trenira odredjen broj neurona za koji smo se mi opredelili na osnovu tezina koje smo mi definisali i praga koji smo takodjer mi definisali i broja ciklusa koji smo mi takodjer definisali. Nakon zavrsenog treninga robot kreira bazu podataka unutar koje kreira tabelu koja je povezana sa imenom simbola, i magicnim brojem koji smo definisali unutar sistema. Unutar tabele se u prvoj koloni cuva datum i vreme, ime simbola,vremenski okvir, magicni broj, predvidjanje, i tezine za odredjen broj neurona. To jest broj koji se koristi unutar nekog sistema. Sve ovo se desava vrlo brzo za par sekundi. Isto postupak je i za verzije robota za MT4 platformu. Stim da ovde radimo sa csv fajlom da bi smo izbegli dll fajlove koje omogucavaju rad sa sqlite bazom. 

Izgled baze podataka (MT5)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Izgled CSV fajla (MT4)
[You must be registered and logged in to see this image.]


Prvobitna zamisao je bila da se podaci cuvaju unutar lista. Medjutim tokom razgovora o projektu, a sto je bilo pre vise od dve godine. Sa ljudima koji su takodjer softver developeri ali koji ne rade ovo sto ja radim vec nesto drugo, dali su mi ovu ideju. To jest da se podaci cuvaju unutar baze podataka. Jer ako se cuvaju unutar lista na primer prilikom gasenja sistema podaci se jednostavno gube. Ovako robot ima pristup pomenutim podacima unutar baze ili fajla bez obzira koliko puta smo odlucili da ga koristimo ili ne koristimo iz nekog razloga. Takodjer zelim da napomenem da roboti kreiraju bazu podataka i tokom procesa optimizacije i testiranja jer sam princip je takav da sve sto se radi cuva se unutar baze bez obzira da li je testiranje, optimizacija ili aktivacija u pitanju. U koliko robot nemoze da pristupi podacima iz baze , robot nece raditi. Znaci to je ideja. Cuvamo dobijene podatke, radi kasnijeg koriscenja. To jest robot pristupa bazi, cita podatke i onda donosi odluke na osnovu parametara koji su upisani u bazu podataka.  Eto to bi bio neki bazni koncept i princip po kom su svi ovi roboti odradjeni. 

Roboti koji su odradjeni po pomenutom principu i koji su dostupni za kupovinu na MQL5 su:
  • Adam ($65)
  • Kong AI ($165)
  • Golden Boy ($999)
  • Triple Double Neural ($195)
  • Lion King ($65)



Toliko za sada. Zelim vam prijatan dan



If you visit the first link, you can buy the best gold trading robots in the world!


  • Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Telegram Chat Group: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • YouTube  "Algorithmic Trading System" : @algorithmictradingsystems
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum