Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyborg Pro
advertisement

Hulk trading robot
advertisement

Yukimura trading robot
advertisement

Cyborg Pro
advertisement

Go down
Yuri
Yuri
Moderator
Number of messages : 509
Points : 3495
Date of Entry : 2015-06-28
Year : 37
Residence Country : Russia

attention Wskaźnik Alligator

Tue Aug 29, 2017 8:11 pm
Wskaźnik ma na celu rozpoznawanie wyraźnych trendów na rynku. Składa się z trzech średnich ruchomych z mediany (równej połowie sumy cen najwyższej i najniższej z danego okresu). Linie wskaźnika zdefiniowane są jako:

  1. Alligator’s Jaw (linia szczęki, domyślnie koloru niebieskiego) – 13 okresowa średnia krocząca z mediany, przesunięta o 8 okresów do przodu,
  2. Alligator’s Teeth (linia zębów, domyślnie koloru czerwonego) – 8 okresowa średnia krocząca z mediany, przesunięta o 5 okresów do przodu;
  3. Alligator’s Lips (linia warg, domyślnie koloru zielonego) – 5 okresowa średnia krocząca z mediany, przesunięta o 2 okresy do przodu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sygnały zajmowania pozycji generowane są przez położenie linii względem siebie i wykresu cenowego: linie znajdujące się w bliskiej odległości obok siebie oznaczają, że aligator ma zamknięty pysk i śpi, co interpretowane jest jako brak wyraźnego trendu na rynku – nie jest wskazane zawieranie jakiejkolwiek pozycji. Sygnałem zajęcia pozycji jest zwiększanie się odległości między liniami (rozwarcie pyska aligatora): jeżeli wykres cenowy przebije wszystkie trzy linie, generowany jest sygnał kupna. Spadek wykresu cenowego poniżej wszystkich trzech linii, odczytywany jest jako sygnał sprzedaży.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum