iq option
promotion

Banx broker
Advertisement
Share
View previous topicGo downView next topic
avatar
Yuri
Number of messages : 350
Points : 1621
Date of Entry : 2015-06-28
Year : 32

Formacja Kraba

on Wed Aug 30, 2017 9:30 pm
Formacja ta została po raz pierwszy zaprezentowana przez Scotta Carneya w 2000 roku. Zaliczana jest do jednej z najbardziej precyzyjnych formacji harmonicznych. Swoim kształtem przypomina formację Motyla, koniec obu tych formacji wyznaczany jest bowiem przy pomocy zniesienia zewnętrznego Fibonacciego. Krytycznym miejscem tej formacji jest potencjalny punkt odwrotu w punkcie D, powstały na zniesieniu 1,618 fali XA oraz zniesieniu zewnętrznym fali BC, wynikającym z zastosowania współczynników: 2,236, 2,618, 3,14, 3,618. Punkt B przypada w takim miejscu, że fala AB znosi falę XA w przedziale od 38,2% do 61,8%. Punkt D jest wyznacznikiem otwarcia pozycji dla inwestorów.


Formacja Kraba w układzie wzrostowym oraz spadkowym.


Wzrostowa formacja Kraba na rynku GBPUSD w lutym 2010 r.

Formacja Kraba charakteryzuje się głębokim zniesieniem zewnętrznym początkowej fali impulsu XA. Zniesienie to zachodzi aż do poziomu 161,8%. Jak każda formacja harmoniczna również Krab opisany jest za pomocą określonych współczynników Fibonacciego.W powyższym przykładzie doskonale sprawdziła się formacja Kraba. W punkcie D nastąpiło silne zgrupowanie zniesień Fibonacciego – pokryły się poziomy 161,8% fali XA, a fala CD stanowi 161,8% fali AB. Kolejnym potwierdzeniem jest silny opór, który stał się w tym przypadku silnym wsparciem (tzw. zasada zmiany biegunów).

Wsparcie to w precyzyjnie wyznaczonym miejscu powstrzymało dalsze spadki ceny na rynku GBPUSD. Bezpośrednim impulsem do podjęcia odpowiedniej decyzji powinna być analiza formacji świecowych, jakie wystąpiły w tym miejscu, m.in. formacji „młota”, która zapowiada odwrócenie dotychczasowego trendu i silny zwrot na rynku. Tak też się stało i w naszym przypadku – przeprowadzona analiza potwierdziła się w stu procentach.

View previous topicBack to topView next topic
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum