Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Crypto Kong

You are not connected. Please login or register

Thor EA

Go down  Message [Page 1 of 1]

1thor expert advisor, expert advisor, mt4, mt5 Empty Thor EA Sun Jun 02, 2024 12:32 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Tor EA


Pozdrav svima. Oducio sam da pokrenem novu temu posvecenu ovom izuzetnom robotu u kojeg je ulozeno godine razvoja i testiranja. Tor je jednostavan robot koji unutar grafickog interfejsa sadrzi samo par podesivih ulaza razumljivih za svakog. Medjutim ovog robota nije potrebno dodatno podesavati, jer je su svi paramteri vec podeseni na optimalne vrednosti za ovaj sistem. Medjutim ako koristimo vise razlicith robota u isto vreme u tom slucaju je potrebno podesiti samo par parametara. Prvi input koji treba da podesimo u tom slucaju je Magicni Broj. Broj moze biti bilo koji broj koji mi zelimo. Podesavanjem ovog broja mi u stvari podesavamo jedinstven ID. Na primer, svako od nas ima jedinstven maticni broj, ili jedinstven broj nase licne karte. Na osnovu magicnog broja robot raspoznaje svoje pozicije koje su otvorene i na osnovu ovog broja robot obavlja sve potrebene dalje operacije. Na primer ako je podesen trejling stop, ili brejk-iven robot prvo proverava magicni broj pa tek onda vuce stop los. Ili na primer ako je potrebno da zatvori aktivnu poziciju robot takodjer prvo proverava pomenuti magicni broj i nakon toga zatvara poziciju. Takodjer je vazno napomenuti da ovaj robot koristi globlane varijable. Globalne varijable imaju globalni uticaj i ako ste podesili dva ista magicna broja kod dva razlicita sistema moze da se desi da jedan robot vuce na primer SL od drugog robota. Takodjer moze da se desi random close. To jest da robot zatvori pozicije bez da su se ispunili uslovi. Eto nadam se da sam malo pojasnio zasto je vazno da svaki sistem pa i ovaj ima svoj jedinstven magicni broj. Drugi parametar koji je potrebno podesiti je rizik, to jest velicina lota po svakoj pozicji. Treci parametar koji mozete podesti ako zelite je tip naloga. 

Tor je robot koji radi sa svim tipovima naloga. I to :
  • Market nalozima
  • Stop nalozima
  • Limit Nalozima


Postoji vidljiva i cetvrta opcija Automatic koja za sada otvara samo market naloge. Medjutim u narednom apdejtu ova opcija tek dobija smisao. Zato sam je ostavio vidljivom. Idemo dalje. Sta je jos potrebno podesiti.Sad dolazimo do dela gde je potrebno da odaberemo strategiju. Tor ima pet dostupnih i predefinisanih strategija na raspolaganju. Stoga kada kliknete na padajucu listu jendostavno odaberite jednu od strategija. Podrazumevano je podesena strategija pod rednim brojem pet. Ako kojim slucajem zelite da koristite ovog robota samostalno na vasoj platformi nista ne morate da podesavate osim rizika  koji je takodjer podrazumevano podesen na 0.01 lot po svakoj poziciji. 

Takodjer zelim da naglasim da je SL podesen malo dublje. A sto je optimalna vrednost za ovaj sistem. Medjutim ako se plasite velikih brojeva onda podesavajte mali rizik. Jer u pojedinim slucajevima robot odlazi u minus i drzi odredjene pozicije otvorenim i do tri dana. Takodjer zelim da naglasim da nije preporucljivo da sami gasite pozicije kada su u plusu ili minusu a pre nego se zatvore na osnovu nekog izlaznog pravila kao sto  su take profit ili stop los, ili trejling stop itd. Na taj nacin izbacujete ovaj sistem iz svog ritma. Medjutim nista strasno se nece desiti i ako to uradite. Na primer zadovoljni ste sa trenutnim profitom ili niste zadovljni sa trenutin relativnim padom, i zelite da ugasite poziciju. 

Na koji nacin postici najvise koriscenjem ovog robota

Robot je izasao iz svoje razvojne faze pocetkom novembra 2023 i od tada se aktivno koristi na vise razlicith tipova racuna sa fiksnim i plivajucim spredom. Da bi koriscenje ovog robota imalo smisla prva stvar koja je potrebna je da vas personalni racunar ili privatni server ili racunar koji ste namenili da radi kao server radi 24/7.  Druga opcija je da iznajmite VPS, ili VDS. Sad dolazimo do situacije gde sta i kako. Okej nema problema ja cu vam reci gde sta i kako to jest opciju koju ja koristim i sa kojom sam i vise nego zadovoljan.To jest ulozeno- dobijeno. Ovako VDS opcija je skupa i moze da vas kosta mnogo. Minialna cena za jedan VDS se krece pocev od 250 evra mesecno. I to sve u zavisnosti gde iznajmljujete server. Ova cifra moze da bude i znato veca stoga ova opcija otpada. Druga opcija da se iznajmi VPS sa cetri virtualna procesora i 8 gigabajta rama i to veoma povoljno. Ja na ovom i ovakvom vps-u imam hostovano u tretutku i do deset platformi sa gomilom robota koji rade u isto vreme i sve radi na zadovoljavajucem nivou. Bar kod mene. Cena ovakvog servera je veoma povoljna. Cena je negde oko 13 evra na mesecnom nivou. A sto slozicete se je veoma povoljno. Firma kod koje sam iznajmio server je Contabo  (vidi sliku ispod). 

[You must be registered and logged in to see this image.]
(klikom na sliku bicete preusmereni direktno na ovaj vebsajt)

Mozda postoje i neka druga resenja. Na primer ja sam jedno vreme iznajmljivao server kod AWS-a i sve je radilo ok. Medjutim cena moze da varira znacajno.Stoga vam preprorucujem pomenutu kompaniju. Takodjer treca opcija je da se iznajmi server kod kompanije Oracle, Alibaba, itd. Opet sve zavisi sta ko zeli i moze. Medjutim za ovo sto je nama potrebno Contabo je i vise nego dovoljan. Takodjer zelim da napomenem da je vazno da iznajmite windows server to jest masinu. Da bi smo mogli da koristimo copy/paste opciju i na taj nacin ubacivali nase aplikacije ili bilo sta drugo na ovaj server. Ako ste i malo tehnicki pismeni sve ove operacije oko servera nece predstvaljati za vas nikakav problem. A ako pak zelite da naucite kako sta. Potrazite sadrzaj na YouTube. I naucite kako i sta.

Vracamo se na naseg robota. Sada ce vam pokazati izgled robota. Prva slika predstavlja izgled robota za MT4 platformu (slika ispod).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Druga slika predstavlja izgled robota za MT5 platformu (slika ispod).

[You must be registered and logged in to see this image.]

(Klikom na jednu od ove dve slike bicete prebaceni na MQL5 i na veb stranicu za kupovinu za jednu od ove dve aplikacije)

Ako pak preferirate video lekcije u tom slucaju mozete kliknuti na sledeci LINK i bicete prebaceni na moj youtube kanal i video sadrzaj koji objasnjava na koji nacin aktivirati ovog robota.Video je na Srpskom jeziku. Ili jednostavno odlgedajte video unutar ove teme. Video je postavljen ispod ovog teksta.


Takodjer ako zelite neki opsirniji video sadrzaj mozete posetit Tor plej listu na mom drugom youtube kanalu (vidi sliku ispod), posvecenu ovom robotu. Sav video sadrzaj je na Engleskom jeziku.

[You must be registered and logged in to see this image.]
(klikom na sliku bicete preusmereni direktno na ovu plej listu)





Dokaz o konceptu


Okej neko ce reci. Sve je ovo lepo ali nisi nam pokazao ono najvaznije. A to je na koji nacin ovaj robot radi i gde mi to mozemo proveriti u praksi. 

Pa ovako. Ja nema racun ili racune na kom iskljucivo ovaj robot trguje. Ali imam racune na kojima ovaj robot trguje na sledecim simbolima: XAUUSD, GOLD, i na Gold Fjucersu. Prisutni su i drugi roboti ali na ovim simbolima trguje Tor i Golden Boy (njegova neural netwrok verzija od skora). 

Lista signal provajdera na kojoj mozete proveriti karakteristike od ovih racuna je sledeca. 

Myfxbook:
  • Bull Capital
  • Sato Cap


MQL5:
  • Tokyo Express
  • Sato Cap


InstaForex PAMM/Forex Copy Monitoring:
  • Sato Capital
  • Bull Capital
  • Strato Fund



Svi ovi racuni su za razlicitom istorijom trgovanja jer im startni datumi nisu isti. Da se vratimo robotu. Ako se pitate da li uz pomoc ovog robota mozete da pokrijete sve vase troskove odgovor bi bio da mozete. U te troskove spada i kupovina robota. Ako se pitate sta bi bio optimalan nacin rada za ovaj sistem i na koji nacin da ga koristite a da ne rizikujete previse i u isto vreme da dobijete najbolji moguci rezulta na kraju meseca to mozete saznati ako odgledate neki od pomenutih videa  ili ako budete pratili ovu temu. Pa hajde da krenemo

Postavka sistema Tor ili robota Tor kako god
(na koji nacin ja koristim ovog robota?)

Ovako prva stvar koja je bitna priliko levelovanja rizika je da dodelimo potpuno isti rizik na svakom grafikonu na kom Tor trguje na XAUUSD u vremenskom okviru H1. Na primer ako koristimo robota na petnaest grafikona u isto vreme onda dodedeljujemo isti rizik po svakoj instanci. Na primer 0.01, ili 0.02 ili 0.03 lota. Na taj nacin smo raspodelili nas rizik na pet razlicith strategija i tri razlicita tipa naloga, a sto je u ukupnom zbiru pomenutih petnaest grafikona. Takodjer u ovom sistemu i nacinu rada robota potrebno je dodeliti jedinstven magicni broj. Jednostavno na prvom grafikonu podesimo magicni broj "Jedan" na drugom grafikonu broj "DVA", i tako redom. Podesavanje komentara je opciono (vidi snimak ekrana sa mog VPS-a ispod).

[You must be registered and logged in to see this image.]

U ovom rezimu rada robot zna da razlikuje sebe, jednostvano receno. I robot zna koja pozicija je otvorena na kom grafikonu po na osob. Takodjer dodeljivanjem potpuno istog rizika na svih petnaest grafikona robot pegla potencijalne pozicicije koje se mogu zatvoriti sa minusom. 

Sada cu vam pokazati ucinak ovog robota za mesec Maj (slika ispod)
[You must be registered and logged in to see this image.]


To bi bilo sve za sada. Prijatan dan.

[You must be registered and logged in to see this link.]



If you visit the first link, you can buy the best gold trading robots in the world!


  • Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Telegram Chat Group: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • YouTube  "Algorithmic Trading System" : @algorithmictradingsystems
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum