Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Thor Expert Advisor

You are not connected. Please login or register

тема о свему и свачему

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Go down  Message [Page 4 of 4]

gandra


Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

Пијем кафу после ручка, па реко да наставим где сам стао. Него кад смо код кафе зашто се назива/зове Турска, јер Срби генерално пију више кафе неголи Турци. Колико знам Турци више преферирају, чај. Е али можда су у ствари дахије пиле кафу,Аганлија, Кучук-Алија, Мула Јусуф и Мехмед-Ага Фочић. Ал ово све Јаничар до Јаничара, тако да префикс Турска опет отпада. Него да се вратим на тему. 

У предходној теми сам објаснио опцију  "Weight".   Све што важи за Хулка важи и за следеће роботе(види слику);
[You must be registered and logged in to see this image.]
       слика бр.1

Код сва четри робота сам користио исти принцип приликом развоја, а то је >> object-oriented approach << , стога све што даље будем објашњавао тиче се сва четри робота. Опцијом  "Weight"  / "Тежина", одређујемо тежину извршења сигнала. Значи ако имамо два сигнала прво се извршава сигнал са мањом тежином, и на тај начин добијамо редослед извршења. У случају једног сигнала систем раније активира сигнал ако има мању тежину. Ето то би било то што се ове опције тиче. Сваки од ова четри робота може да ради са свим врстама налога. Ако желимо одмах да будемо на тржишту онда радимо са инстант налозима, Купи или Продај < BUY/ SELL >. Такође систем може да отвара и Лимит налоге, , и на крају можемо да радимо са стоп налозима .  Једну од ове три опције активирамо попуњавањем одређене вредности у поље  "Price level to execute a deal". У колико желимо да наш робот ради само са buy/sell налозима онда пишемо НУЛУ (види слику број 2).
[You must be registered and logged in to see this image.]
слика бр.2

Ако желимо да активирамо налоге на чекању у том случају у ово поље уносимо негативну вредност на пример -1, (види слику број 3).
[You must be registered and logged in to see this image.]
слика бр.3

У колико пак желимо да наш робот отвара само лимит налоге, у том случају ову опцију попуњавамо са бројем већим од нуле (види слику број 4).
[You must be registered and logged in to see this image.]
слика бр.4

Која вредност је најидеалнија? На то питање добијамо одговор приликом оптимизације робота, тако што ћемо за СТОП налоге овај улаз оптимизовати у опсегу од нпр. -100 до -1

  • СТАРТ (  -100 )
  • КОРАК (  -1 )
  • СТОП ( -1 )

Исто тако ЛИМИТ налоге оптимизујемо у опсегу од 1 до 100 нпр.:

  • СТАРТ (  1 )
  • КОРАК (  1 )
  • СТОП ( 100 )


Што се тиче Купи/Продај налога ову вредност не оптимизујемо и  одговарајуће поље попуњавамо са нулом.У том случају робот ће бити оптимизован само за отварање инстант налога.

Шта желимо од нашег робота опет зависи од нас самих. Да ли да тргујемо на преокрет , или да пратимо тренд или пак да одмах уђемо на тржиште зависи само од нас. Робот ради оно што му ми задамо да уради. Имам неких готових примера за све три врсте налога које сам одрадио за Кварк робота, али то у наставку,  а можда буде и неки нови видео на мом новом youtube  каналу FinTechZone, који је планиран да буде на Српском(види слику број 5).

[You must be registered and logged in to see this image.]
слика бр.5

И то би било то за сада. Наставак свакако следи

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Де сте "бре", другари,трејдери,фамилијо,даљи рођаци,итд...

Данас имам нешто слободног времена,па реко ајд да нешто и напишем на форуму јер одавно,одавно ништа нисам објавио. Као што можете видети скину сам цене на свим роботима, и одлучио да ЕМА остане потпуно бесплатна. До сада је скинута преко 120 пута, и сваким даном тај број расте.
Види Снимак Екрана:

 То раде сви па реко ајд и ја да понудом нешто сасвим бесплатно. Робот није до сада имао озбиљнији апгрејд, осим синхронизације са платформом. Можда ћу у будућности одрадиди неке нове опције које ће значајно унапредити робота, али отом потом. Сада радим на великом апгрејду за неколико робота, и то за : 

  • Хулка
  • РедХотЧилиЕА
  • Кварк робота
  • И наравно мог омиљеног Милојицу


Шо се тиче Билба и Сајбер Експерта они ће мало да попричекају. И као шо рекох цене за роботе су прилично отишле доле. Тако да сада сви роботи коштају по 50 долара за 5 лиценци. Такође сам активирао могућност изнајмљивања на годину дана за само 30 долара. Од овог неможе јефитиније. Цене се неће мењати у будућности тако да је то то, што се тиче ове приче,ЗАКУЦАНО.

Ово морам да вам, покажем. Погледајте из ког разлога је Хулк највећи робот.Мислим највећи је по томе што има највеће  код.
Погледајте снимак екрана из Едитора :

Наравно приличан број класа је "by default",као што су нпр. класе Експерт, не баш све,али већина. А сад нови снимак екрана са мог демо рачуна у висини од 10 000 УСД, и да видите зашто мислим да је Хулк топ ЕА.
Затворена позиција на ГБП-ЈПИ на Х1 временском опсегу:


Шта није добор одрађено а тиче се  свих мојих роботима!





Прилично сам светсан једне моје грешке коју до дана данашњег нисам исправио, и за коју једноставно немам неко валидно оправдање. Наиме опште је позната чињеница да "сваки цига хвали свог коња", а код мене је то сасвим супротно испало. Када прочитате моје објашење за било ког од мојих робота на MQL5 (види спојлер) пре се уплашите него што можете наћи неку валидну информацију о самом роботу.
Погледајте пример, ужас хахаха:

Ако ме питате зашто никада нисам одрадио један квалитетан преглед за бар једног робота, мој одговр би био, појма немам. Ваљда ме нешто мрзело, нека преча посла, ма откуд знам. Већина програмера се прилично труди да објасни људима како да користе њихов производ,само је код мене то супротно. Али и то ће се променити. На пример ево једне тајне што се тиче Хулка. Хулк има 50 независних сигнала. Сваки сигнал може да се користи у конбинацији са другим сигналом или сигналима, али,али, веома важно је да се одреди који се сигнал први извршава, који други а који трећи. То вам дође нешто као главни сигнал са два 
филтера. Да би се то одрадило квалитетно,потребно је да се одради квалитетна оптизација, јер сваки сигнал може да буде главни сигнал али може да буде и  филтер. То се ради на следећи начин. Одаберете нрп. два сигнала, и оптимизујте опцију "Weight", а што би било у преводу на Српски "Тежина". Такође, да би сте добили квалитетно одрађену оптимизацију потребно је да водите рачуна о три опције, а то су :

  • START
  • STEP
  • STOP


Такође опција "Weight" се оптимизује у опсегу од  0 до 1. А што значи да би старт требало бити нула корак на пример 0,001 и стоп 1. Такође можете почети оптимизацију са различитим кораком на пример за други сигнал корак може бити мањи, али стоп мора бити број 1, итд... Има ту још доста појединости да би се одрадила квалитетна оптимизација. Ето видите зашто и из ког разлога никада нисам одрадио  квалитетно упутство како се користи бар један мој ЕА. Значи само о опцији  "Weight" могао бих да напишем бар двадесет редова, како шта и на који начин.  У међувремену док ово куцкам, Хулк има ново мишљење за ГБП/ЈПИ валитни пар па да погледамо.
[You must be registered and logged in to see this image.]

И тако то би било то за сада, са новим информација у скорије време.

Поздрав

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима

Настављам са темом, са малим закашњењем. Значи као што рекох, применио сам исти модел, а то је један главни модул, који је срце робота, са независним модулима који могу имати утицај на рад робота, или не, јер у питању су опције. Као што је опција за време која има утицај на рад главног модула,али нема утицај на рад скалпинг модула. Такође мала разлика између Сајбера и Билба је опција "магични број". Одмах да појасним ситуацију око ове опције. У њој нема магије, већ се овај број користи за иницијализацију објекта у одређеној класи. Сајбер има само једну опцију за овај број, док Билбо има две, а што му омогућава отварање више налога у исто време , под условом ако се испуне одређени услови. Па тако могу бити отворени два,три или пет налога у исто време и у истом смеру, значи нису у питању хеџ позиције. Опција се активира уношењем два раличита броја( 1,0). У колико је (1,1), робот отвара само једну позицију. У новијој верзији робота планирам да буде само једна опција за подешавање магичног броја, али крајњи резултат ће бити исти. Значи ако за наш магични број изаберемо нулу робот отвара само једну позицију. Тај услов ће важити само за Билба. 

Први корак који треба урадити код оптимизације је одабир одређених параметара који треба да буду оптимизовани први, и у исто време. А то су СЛ и ТП, са индикаторима. Чини ми се да платформа дозвољава оптимизацију 16 или  18 параметара истовремено, исправите ме ако грешим. Стога ако нема места за оптимизацију параметара за трећи индикатор, подесите подразумеване вредности, и почните са оптимизацијом.  Све остале опције које су опционе неоптимизујемо док недобијемо задовољавајући резултат. 

Пример почетка оптимизације за Билба 1.7
[You must be registered and logged in to see this image.]

Следећи корак је одабир инпута са опцијама за старт-степ-стоп.
[You must be registered and logged in to see this image.]

У колико сте задовољни са добијеним резултатима идемо на финија подешавања. Следећи корак је оптимизација индикатора који нису били оптимизовани, па након тога блокови који нису били оптимизовани и све тако редом док наш крајњи резултат не буде оно што желио.

Примери
[You must be registered and logged in to see this image.]

И то би било то за сада. Видимо се у следећем наставку.

Живи били

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Настаљам са темом о роботима.


И тако, као што рекох одрадио сам нове оптимизације за СајберЕксперта и Билба. Што се тиче ова два робота објаснићу вам у овој теми шта су ови роботи и како они функционишу, јер су оба направљена по истом принципу, разлика је само у појединостима као што су поједини индикатори итд..

Оба робота имају главни модул који функционише независно од скалпинг модула, али скалпинг модул нема могућност независног функционисања. Такође подсистеми који имају утицаја на рад главног модула немају ама баш никаквог утицаја на рад скалпинг модула. Тако да је приликом оптимизације веома битан редослед шта се прво оптимизује ,а шта после тога и који је наредни корак који треба предузети да би оптимизација била успешна.

Као што рекох нема пуно разлике између Сајбера и Билба, јер сам применио исти концепт. 
                   Морам да прекинем,наставак следи вечерас......

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима,
 
Одавно ме није било ни у једној теми на форуму, а и ово ми је једна од ретких тема на ћирилици, па рекох ајд да нешто напишем о завршеним пројектима,после дужег времена.

У задњих пар недеља су објављена нова четри трејдинг робота:

  • Hulk
  • RedHotChiliEA
  • MilojicaAI
  • Quark

[You must be registered and logged in to see this image.]

При самом крају је и нови робот ," Аладин ". Кад ће бити објављен то још не могу тачно да прецизирам.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Што се тиче ова четри нова робота 98% идеје је било готов још током прошле године. Поједини су били јавно доступни на форуму и на гитхабу, неко време. Време сам трошио на нешто друго као што је Билбо и СајберЕксперт, на пример,итд...

Сви моји роботи осим Ема трејдинг робота су активни на мом сигналу, који сам направио да моје завршене идеје не остану само у форми кода, или софтвера. У принципу све роботе сам у самом почетку  и развијао само за себе, а онда ајд реко да нешто и понудим на тржиште без претераних очекивања.То је један од главних разлога зашто овај сигнал и постоји.
[You must be registered and logged in to see this image.]

У задњих пар дана сам појачао притисак на неке роботе и додао нове оптимизације, које су мало агресивније у односу на предходне. У питању су Билбо и СајберЕксперт. Остали активни роботи су подешени са ниским ризиком трговања да бих пратио њихово понашање у  реалном времену. Оптимизације имам  одрађење за све роботе али као што рекох моје правило је да прво испратим понашање робота са ниским ризиком трговања .

Што се тиче оптимизације софтвера,временског опсега,итд... Незнам, прочиотао сам скоро све што се тиче ове теме, и колико видим мишљења су опречна. Пробао сам и ово и оно. Значи оптимизовао сам роботе  и на основу историјских података у задњих десет година,5,4, и тако редом. Најбоље оптимизације су на годину, годину ипо, бар ми се тако показало у пракис да је најбоље.

наставак следи...



Last edited by gandra on Mon Jun 22, 2020 11:03 am; edited 1 time in total

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Де сте бре трејдери шта има ново?

Нисам имао времена да напишем нешто на форуму, али данас ће бити и анализа за наредну недељу.Па да кренемо, јер време цури.

Што се тиче новог робота још није завршен и сам бог зна када ће бити, јер стално нешто мењам,то јест како наш народ каже " свирам ку.цу!". Прво сам имао проблем са БЕ функцијом, све ради али неваља, јер приликом тестирања стално добијам упозорење "инвалид стоп", ту сам се ј..о недељу дана, чак сам тражио решење и на стаковерфлов. И ту ми један добри чова рече, па добро бре рођо шта то бре оћеш да помераш стоп лос на нулу а нигде га ниси укључио у функцију. Јебига мени све радило и без тога али уз константно упозорење "инвалид стоп", тако да нисам тражио решење на ту страну. И тако добри човек ми даде идеју и ја реших проблем. Сад, имам идеју да додам и  MarketBook, ееее то ће тек да буде посо. Чисто да ми робот не би био слеп. Такође размишљам да му додам и једну чисту ПА стратегију поред три МА. У принципу прошеле две недеље су ми прошле у тестирању  и ј....ању око ових сигнал функција.

Мој принцип рада је да тестирам софтвер од самог почетка па све до краја , што сте могли да прочитате ако сте посетили неки од мојих тест сигнала горе. Искрено ја немам неки велики радни стаж као програмер а поготово што се тиче с++ и mql5(око две године), тако да све што радим радим сам, на основу мојих идеја јер можда сте приметили до сада да сам и трејдер, хахаха. Само једно сигурно знам, да ми нико неће направити оно што ја желим осим мене самог. То је и основни разлог зашто сам се упустио у програмерске воде са скоро педес година. Такође  и ако купите робота од неког, ако би сте нешто желели да му додате и мењате онда зависите од програмера. У већини
случајева програмери нису трејдери тако да бих све то избего кренуо сам на овај пут.

Што се тиче оптимизације робота , наилазио сам на роботе које једноставно нема шансе да се оптимизују да доносе профит. Ваљда су скелпали код, појма немам. Али има и тога. Што се тиче овог мог робота као што рекох има три МА сигнала која генеришу четри МА индикатора. Избор сигнала је ручни, значи бирамо један од три постојећа. Што се тиче оптимизације радио сам је за сва три и могу вам рећи да су резултати одлични . Ево  примера:

Ово би као била најбоља оптимизација са најмањим drawdown. На Српском би требало бити повлачење на доле, ево слике па видите.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Погледајте ризик. Малте не и не постоји и испод је  1%. Оптимизација је рађена за евро долар од почетка године до пре неки дан. Сад да ли ће тако бити и у реалном трговању појма немам , зато и тестирам робота на најмање 15 рачуна. Нису сви рачуни јавни, тако да ето можда поправим још мало сигнал логику, и додам ово што сам мало пре реко, чисто да не буде само МА као опција за сигнал. Такође све три стратегије нису брзе стратегије и не праве паре на минутном графу за један дан. Што се тиче тестирања робот боље резултате постиже на британској фунти и долару, али већи је и ризик и креће се негде око 25 до 30 %. Пар је веома, веома волатилан. Такође добре стране тестирања на демо рачунима су  да видите шта добијате а шта губите код појединих брокера. Тако на пример поједини брокери имају огроман свап. Имам једну позицију отворену од 20 септембра у висини од два лота. Робот је отворио ову позицију са ММ логиком која је промењена у међувремену. Али реко нека је да видим шта ће да се деси. И тако пошто берза ради горе доле, тако је и ова позиција кренула у плус али рођо мој свап 400 долара.  Сад да видите шта сам добио, приликом оптимизације преосталих сигнала, ево слика.
А, није лоше, шта велите?
[You must be registered and logged in to see this image.]

Посла има још доста. У међувремену га тестирам, и то би било то за сада.

Поздрав
                 bad boys



Last edited by gandra on Mon Jun 22, 2020 11:08 am; edited 1 time in total

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свим трејдерима из Србије и окружења.
Ко каже да Сингапур има најбоље трејдере, ми смо браћо и сестере  на првом месту bad boys

Изгледа да нећу имати времена да објавим преглед или ти моју техничку анализу за наредну недењу, која иде сваке суботе. Јер сам се заглавио са Португалцем који је преименован у Сајбер, мада то ми није помогло да решим неке проблеме, хахаха. Стога можда сутра буде нешто. Што се тиче овог робота ,додао сам му још гомилу опција, тако да ето ту сам се и заглавио. Чек да вам покажем нешто:
[You must be registered and logged in to see this image.]

У питању је брејк ивен степ, који може а не мора да се активира. Ако је активан помера БЕ са нуле на позитиван стоп , на ниво који му је задат, а то може бити 1 пипс па на даље. Такође сам му убацио и брзи трејлинг без корака. А то значи да помера стоп брзином светлости на задати ниво и затвара налог. Да видим да ли ћу успети да направим снимак екрана, само мало мало да укључим ову опцију и успорим тестер. Јебига затвара у делићу секунде, чек да покушам још једном. Пре тога ево снимак екрана од затвореног налога са активираном поменутом опцијом.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Јок море, неће. да не бих трошио време јер идеје ће да ми одлепршају, одох. Па видимо се можда сутра.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

ИИИИИИИИИИИИИИИ,

још један рачун је одуван у вечна ловишта. Случај исти као и у предходна  мислим три пута. Само сада је у питању Ex1. робот. Наиме робот има аутоматску калкулацију лота исто као и Португалац и Португалац2. Рачун од 10К УСД је опет одуван на валутном пару USDTRY. Робот је отворио 5К лот на buy позицији и отишао у минус  - 83 000 долара. Експер1 је аутогенерисан ровот, са измењеним кодом, без промена у главном трејдинг фримворку. Само неке сигнал класе, и томе слично. Португалци један и два су сасвим другачији концепт.  И ако сам мислио да сам нешто сјебо са кодом , ипак изгледа да нисам. Шта се дешава са  долар турска лира и евро турска лира ,сам Бог зна?

Зато и тестирам роботе на овај начин како бих уочио све мане. Стога Експерт2 нема аутоматску калкулацију лота ,као ни нови RedHotChiliEA који је доступан на мом гитхаб профилу већ има фиксни ризик. Што се тиче овог задњег робота биће упошљен данас током дана ,само да испребацујем еxe фајл. Ex1 ће претрпети промене и добиће фиксни ризик, ових дана. Бићете обавештени о томе.

Ево и слике са демо рачуна који је одуван:

[You must be registered and logged in to see this image.]

У питању је Токио4 сигнал, ево и линка од сигнала па погледајте:https://www.mql5.com/en/signals/634723

Докле овако? Па све дотле док не направим оно што желим, и док не будем сигурна 99,99% у финални производ, роботи неће бити упошљени ни на један реални рачун.  Јер једно је тестирање и оптимизација, друго реално трговање. 

Да, још нешто. При крају је велики мамутски пројекат Cyber. Наиме у питању је Робот који има интегрисане 54 стратегије, које пружају могућност креирања неограниченог броја комбинација, ко зна можда и преко девет милиона, јер свака стратегија има инпуте па ако само промените један инпут, па сад ви видите. Број могућих стратегија које можете исконбиновати  би требало бити можда око 3 000 хиљаде, ваљда. Робот саджи стратегије на основу индикатора и стратегије које су креиране на основу шаблона јапанских свећа. Cyber робот би требало бити комплет готов до краја  ове недеље. Затим следи оптимизација, па тестирање, и ангажовање на неком од демо рачуна. Где ће те имати могућност да пратите његов рад. Кад ће бити на маркету, појма нема? Највероватније пре њега ће изаћи Португалац један и два. Цена ће бити негде испод 500 долара за сваки, а рента негде око 50 до 70 долара месечно, не знам сад видећу?

 Ето толико за данас. Пратите ЗЛАТО, јер цена расте, препорука buy.

Одох 
      bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима,

И тако, још једна трејдинг недеља је прошла и сад треба да сумирамо резултат. Данас имам времена, тако да ће бит пар занимљивих тема. Такође објавићу комплетан код од два нова робота Ex1.mq5 и Ex.2.mq5, а што сам обећао давних дана. Ово су ауто генерисани роботи али са мало измењеним кодом у пар линија, и урађеном комплетном оптимизацијом,  на коју сам потрошио пар долара. Роботе сам почео  да користим и ја на неким тест демо рачунима. Што се тиче оптимизације она је урађена на валутном пару ЕУРУСД на Х1 временском опсегу. Сад, ја сам роботе пустио у рад и на другим валутним паровима. Јебига, по правилу би требало да урадим оптимизацију за сваки валутни пар и на одговарајућем  временском опсегу на ком планирам да тргујем. Међутим желим да видим како ће се роботи понашати са овом постојећом оптимизацијом,итд...

Значи да сумирамо што се тиче робота. Оптимизација је урађена комплет за ЕУРУСД - Х1, и подешена у коду, тако да нема потребе да радите додатну оптимизацију ако намеравате да тргујете са овим валутним паром на поменутом временском опсегу. Коменари у вези ових робота биће објављени у друге две теме, а код можете преузети са мог гитхаб профила, касније јер још није објављен.

Што се тиче актуелних сигнала, и рачуна на којима тестирам роботе, притискам их максимално, јер желим да видим понашање и могуће грешеке приликом кодирања. А то могу само у реал моду на неком од демо рачуна и код различитих брокера. Роботе сам пуштао на доста рачуна које сам отворио у задње време. И код неких брокера роботи раде код неких не. Зашто појма немам? Тако да се избор сузио за мене проверене компаније код којих сам и раније трговао на мт4 рачунима.  Отворио сам и неке нове мт5 демо рачуне, такође код компанија где сам већ регистрован поодавно и где све шљака.

Даље,што се тиче робота. Три демо рачуна у висини од 10К УСД сам одувао за мање од секунде на валутним паровима EURTRY,USDTRY, и XAUUSD.
Роботи имају интегрисану аутоматску калкулацију лота, која калкулише висину лота по сваком налогу у однусу на слободна средства и дозвољену маргину. Ризик који сам подесио је био 1% по сваком новом налогу за трговање. Десило се то да је робот на поменутим паровима отворио 10К лот и отишо у минус преко милион долара, што нује нормално. Стога сам одлучио да је ипак боље да коначна верзија Португалца један и два , јер има две верзије, нема ову опцију, већ да се величина лота додаје ручно. Јер када се тргује са правим новцем и ако се слични сценарио деси, можете да се жалите управи водовода. То вам је исти сценарио као када је пре пар дана играла Црвена Звезда и Инђија. И сад гледамо утакмицу ја, мој буразер оба звездаши као и мој ћале окорели партизановац, хахаха. И сад Инђија много боља и води један нула. Ја кажем буразеру , јебига бољи су има да изгубимо утакмицу, јер 85 минут тече. А он ће на то , ма има још да се игра, хахаха. Кад гле чуда у року од минут , судија свира два једанестерца за Црвену Звезду и тако победимо. Ћале јебе матер судији, и коментарише, ма знао сам мора ду буде пенал за зведу под обавезно. 
И тако, нема везе што си бољи, јер мора да победи гори, и нема коме да се жалиш. Да бих избегао непредвидив сценарио има да уклоним аутоматску калкулацију под обавезно. Ако ме пратите можете да видите мој коментар поводом овога на МQL5 на мојој страници, у објавама са снимком екрана, и коментаром. То је још један од разлога зашто притискам роботе овако јако. И то би било то, идемо на нову теме , јер дан иде...
bad boys   Чек да наручим и кафу

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,

Где сте бре трејдери шта има ново. Ја замало да сјебем тест рачун BabooUnge са  роботм ultimate hunter којег сам извуко из нафталина ове недеље. Мада прича још није готова ,па можда се то заиста и деси. Што се тиче Португалца он је на сигналу Tokyo, у фул аутоматском моду трговања. Има и неких позитивних резултата, па ако желите да видите шта се дешава  клик на линк и погледајте, шта друго да вам кажем. Што се тиче сигнал логике доћи ће до малих измена ,надам се позитивних. Нешто сам мењао, и сад имам мало боли резултат. Ево и графикона са задњег теста, од мало пре.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ево и ивештаја:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Мислим да се овде мало боље види:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Прешли смо милионче. Сад, опет јебига ко зна, видећемо? Што се тиче робота који тргује на сигналу Токио он и даље има стару сигнал логику. До измена сигнал логике ће доћи , то је сигурно, али имам још неке идеје које намеравам да скуцкам, тако да за све треба време. Па још док све испеглам , брате мили , одужило се, ваљда ће све бити готово до зиме, хахаха. Јебига не могу да пустим робота тек тако , поготово што намеравам да тргујем са њим и да га рентам на маркету. Да намеравам да само рентам робота, продаја јок море.

Што се тиче нове анализе за наредну недељу биће колико сутра објављена. Ако будете слушали мене , оде маст у пропаст, хахаха. Ето за вечерас толико , одох.
bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

86тема о свему и свачему - Page 4 Empty тема о свему и свачему Wed Sep 11, 2019 2:05 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Де сте трејдери пропала нацијо,

Није ме одавно било, па рекох данас имам времена да вам се јавим и урадимо неке анализе  за одређене валутне парове  која ће бити објављена у другој теми, као и да вам пренесем шта има ново. Па нисмо седели скрштених руку ,то је једно. Посао око развоја софтвера- читај робота је веома велики. Тако да се родило много идеја и пројеката који су у развоју, пројеката који су покренути па били тотално заборављени, као и пројеката који су почети  давних дана , и сад појма немам шта сам хтео са њима да урадим.

СТОГА!!! моји пријатљи одлучено је на вишој  разини како би рекли Хрвати , да се почне са документовањем сваког пројекта. Јебига велики посо, знам. Али паметнији су тако одлучили. Сад прво куцкање , па онда развој. Елем јутрос сам пронашао неке роботе које сам урадио до некле а затим сметнуо с'ума, и тотално заборавио. Зато ова идеја је сасвим океј. Пишемо , договоримо се, и онда радимо.  За ову ацију користим  " google docs ", који је одлична бесплатна опција. Има све што вам треба ако радите са неким или ако радите са читавим тимом. Пратите измене,можете да коментаришете и четујете, као и да расподелите одређене задатке,итд.

Што се тиче робота, нисам ништа овде објавио, у скорије време, јер једноставно нисам имао времена. Чини ми се да сам обећао неке аутоматски креиране роботе за МТ5 платформу.Биће ускоро. Време ми отишло на Португалца , којег сад можете да пратите на моја два сигнала  BabooUnge , и Tokyo, а који су окачени на врху главне странице. Португалац је готов , скоро готов, јер увек ми се роди нека идеја , и ајд да додам још ово, да изменим оно. Ово , оно и у к..ац красни , никако да робота приведем, крају.  Чек да вам покажем задње резултате са тестирања. А пре тога за све оне који  незнају, препоручујем  МТ5 платформу коју морате искључиво да преузмете са mql5  : [You must be registered and logged in to see this link.]  , јер  вам пружа изузетне могућности за тестирање и апдејтује се скоро па сваке недеље. Ово је нови интерфејс:
[You must be registered and logged in to see this image.]

А сад идемо на задње резултате теста од Португалца:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Овде сам исекао добар део извештаја јер не могу да вам покажем подешавања , и тако то. А ево и графикона:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Него, јер се сећате како је овај пројекат почео.Први и прелиминарни код је објављен овде на форуму. Такође тај код је и даље видљив на мом GitHub профилу на следећем линку: [You must be registered and logged in to see this link.]

Такође на профилу сам објавио још кода , односно робота, од којих се неки од њих налазе и на овом форуму. Што се тиче нових пројеката , биће , али ће бити објављени на гитхабу.На форуму само коментари и тако то.  Такође да вас подсетим да имате један сјајан мали робот на мом профилу са индикатором а зове се :  Тренд ЕА.  Робот јесте мали али има велики, велики потенцијал. Ја планирам да индикатор као и сигнал од овог робота инкорпорима  у Мулти Португалца верзија два. Да, да , већ постоји и оперативан је. Као што и сам назив каже биће то брука робот. Имаће прегршт опција , избор сигнала, временско подешавање, можда убацим и који неурон. Што се тиче избора сигнала. Биће омогућено да се бира између сигнала који своју стратегију заснивају на индикаторима и сигнала који своју стратегију заснивају на ПА(priceaction) стратегијама којих ће такође да буде неколико. И тако, о томе толико. Имао бих још да куцкам ,али идем нам време , а обећао сам анализу, тако да идемо сад на тај део нашег форума.



Last edited by gandra on Mon Jun 22, 2020 11:13 am; edited 1 time in total

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Sponsored content



Back to top  Message [Page 4 of 4]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum