Banx broker
Advertisement
Share
View previous topicGo downView next topic
Zaramao
Global Moderator
Global Moderator
Number of messages : 139
Date of Entry : 2013-01-17

Re: Skrill

on Wed Oct 05, 2016 5:38 pm
Predjite na Payoneer tu sve sljaka
gandra
Global Moderator
Global Moderator
Number of messages : 3632
Date of Entry : 2013-01-13

on Mon Nov 07, 2016 7:14 pm
Aktivacija Nove MasterCard Debitne Kartice

Posto se datum isteka moje stare Master kartice priblizio kraju , a to je za koji dan. Skrill podrska mi je poslala info poruku  da stara Masterata istice tada i tada , pa sam ja odlucio danas da pokusam aktivaciju moje nove Master kartice koja mi je stigla jos u Septembru mesecu ove godine , a koja do dana danasnjeg nije bila aktivirana. Danas sam aktivirao svoju novu masteratu bez ikakvih problema. Aktivacija je veoma jednostavna i prosta . Ulogujete se na vas Skrill racun opcija, Skrill Prepaid Card i sa desen strane kliknete na aktiviraj karticu. Iskocice vam novi prozor u kom se trazi da popunite zadnja cetri broja sa vase kartice kao i vas datum rodjenja, a zatim kliknete na verifikuj i vasa nova MasterCard kartica je spremna za upotrebu. A zatim na vasu email adresu stize poruka koja vam potvrdjuje aktivaciju i obavestava vas da je koristenje vase nove Master kartice moguce.

U koliko imate neka pitanja mozete kontaktirati njihovu podrsku na sledeci email: help@skrill.com.

Takodje u koliko je vas racun u americkim dolarima kao moj racun , dobicete obavestenje da dolarske transakcije sa i ka  vasem racunu u banci nije vise moguc.

Ali u koliko dugo koristite Skrill nema zasto da brinete jer ja sam radio transakcije od i ka mom skril racunu i u eurima. U tom slucaju se radi konverzija i to je to , na vas dolarski racun ce biti uplaceni americki dolari u odgovarajucem odnosu na taj dan.  Na primer ako danas posaljete 20 eura , po danasnjem kursu na vas racun ce leci 22 USD . Takodje ako saljete dolare sa vaseg skrill racuna  radi se konverzija po kursu na taj dan.

U svakom slucaju dobro je da su drugari sa Skrill-a uocili dati problem oko kativacije novih kartica i omoguicili tu opciju.
bad boys
bogdanskoric
Number of messages : 6
Date of Entry : 2016-11-20

on Sun Nov 20, 2016 10:59 am
Imam nalog na Skrill-u od maja ove godine, ali ne vidim opciju naručivanja skrill kartice. Da li je moguće da za nove korisnike nije dostupna kartica u Srbiji. Da li je neko imao slična iskustva?
smroly
Number of messages : 67
Date of Entry : 2015-07-10

on Sun Nov 20, 2016 2:36 pm
Dostupna je .

Idi na opciju kao na snimku ekrana
bogdanskoric

on Sun Nov 20, 2016 6:02 pm

Hvala na odgovoru, ali istražio sam već tu opciju i iz nekog razloga ne postoji na mom profilu.
smroly
Number of messages : 67
Date of Entry : 2015-07-10

on Sun Nov 20, 2016 6:08 pm
Povezi svoju debitnu ili kreditnu karticu sa tvojim racunom kao prvi korak.
dzonefx
Moderator
Moderator
Number of messages : 476
Date of Entry : 2013-01-29

on Sun Nov 20, 2016 7:11 pm
Bogdane zdravo!
Jesi li resio problem?
bogdanskoric

on Sun Nov 20, 2016 9:09 pm
Nisam nažalost, poslao sam poruku skrill servis centru, nadam se da će mi odgovoriti i rešiti problem.
"dzonefx" da li imaš neki predlog? 
Moja debitna kartica je već povezana sa nalogom.
bogdanskoric

on Sun Nov 20, 2016 9:22 pm

Čini mi se da sam pronašao odgovor. Nakon septembra ove godine, Skrill neće nuditi MasterKard za zemlje koje nisu članice SEPA. Na slici se nalazi spisak zemalja u kojima je omogućena porudžbina kartice. Srbija nije među njima. Ovo izgleda važi samo za nove članove. 
Za detaljnije informacije pročitajte na sledećem linku. MIslim da se tiče i starih korisnika.
https://www.ewallet-optimizer.com/mastercards-not-available-non-sepa-countries-anymore/
dzonefx
Moderator
Moderator
Number of messages : 476
Date of Entry : 2013-01-29
Year : 47
Residence Country : Beograd

on Mon Nov 21, 2016 9:25 am
Umesto Master bice Visa ili neka druga . Skrill nece ostaviti svoje korisnike bez debitne kartice to je sigurno.
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Tue Nov 22, 2016 9:37 am
Moram vam odgovoriti da ovaj podatak NIJE TACAN. Jer su i novi korisnici SKrill-a dobili MasteCard , i dobijace ih i dalje. A kao drugo ova informacija nije sa kompanijskog veb sajta  i kao takva nije u opste validna . Vec sa veb sajta koji je Exchanger. 

Bogdane mislim da imas problem koji nije ne resiv. Jednostavno posalji poruku korisnickom servisu i problem ce ti biti resen. Ako nisi uradio / verifikovao svoj racun na valjan nacin Skrill ti nece poslati Masteratu jer jednostavno nema  info o tebi.

Da li ce Skrill preci na Visa kartice nije ni vazno vec je bitno da svi korisnici imaju/dobiju, svoju "plastiku".

Pozdrav
bad boys
patuljak
Number of messages : 9
Date of Entry : 2016-11-23
Year : 28

on Wed Nov 23, 2016 1:27 pm
peki_
Number of messages : 3
Year : 19

on Wed Nov 23, 2016 1:35 pm
Dobio sam ovu poruku danas. Da kao necemo moci da koristimo skrill karticu u Srbiji od 25 novembra. Ne znam koliko je to tacno i da li ce tako biti stvarno, da li je neko u toku sa ovim i da li je neko jos dobio ovakvu poruku?
We regret to inform you that as of 25 November 2016, we will no longer offer the Skrill Prepaid MasterCard® in your country. You will not be able to use your card but your Skrill Account remains fully functional and your balance is unaffected.
patuljak

on Wed Nov 23, 2016 1:44 pm
@peki_ wrote:Dobio sam ovu poruku danas. Da kao necemo moci da koristimo skrill karticu u Srbiji od 25 novembra. Ne znam koliko je to tacno i da li ce tako biti stvarno, da li je neko u toku sa ovim i da li je neko jos dobio ovakvu poruku?
We regret to inform you that as of 25 November 2016, we will no longer offer the Skrill Prepaid MasterCard® in your country. You will not be able to use your card but your Skrill Account remains fully functional and your balance is unaffected.

Jeste, ja sam dobio isto. Jako sam ljut. Glupo pitanje, ali žašto su onda poslali novu karticu ako više ne možemo koristiti? 4 ili 5 puta sam dobio e-mail da ću dobiti novu MasterCard.
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Wed Nov 23, 2016 2:08 pm
@patuljak wrote:
@peki_ wrote:Dobio sam ovu poruku danas. Da kao necemo moci da koristimo skrill karticu u Srbiji od 25 novembra. Ne znam koliko je to tacno i da li ce tako biti stvarno, da li je neko u toku sa ovim i da li je neko jos dobio ovakvu poruku?

Jeste, ja sam dobio isto. Jako sam ljut. Glupo pitanje, ali žašto su onda poslali novu karticu ako više ne možemo koristiti? 4 ili 5 puta sam dobio e-mail da ću dobiti novu MasterCard.

Da i ja sam dobio takvu poruku danas. Ali i nije sve tako crno . Elem vi novac "u koliko ga imate " sa vaseg skrill racuna mozete povuci na vas bankovni racun u Srbiji ili ga koristiti,slati kao i pre ove promene. Sto se mene licno tice , podizanje novca u Srbiji preko bilo koje banke  odnosno ATM-a , nije povoljno jer se racuna konverzija koja je mnogo manja nego na primer u bilo kojoj klasicnoj menjacnici , jer vi konvertujete vasa devizna sredstva u dinare. Tako da se tu gubi odredjeni deo novca , mozda i mnogo veci nego kod klasicne transakcije, kada saljete devizna sredstva sa vaseg skrill racuna na vas devizni racun u Srbiji.A kada saljete vasa devizna sredstva na vas devizni racun placate samo proviziju koja je mnogo manja nego konverzija preko bankomata.

" We regret to inform you that as of 25 November 2016, we will no longer offer the Skrill Prepaid MasterCard® in your country. You will not be able to use your card but your Skrill Account remains fully functional and your balance is unaffected. You can withdraw funds from your Skrill Account to your bank account or send money to any other Skrill user or online business accepting Skrill. "
peki_
Year : 19

on Wed Nov 23, 2016 2:22 pm
Ja sam se bas iznervirao zato sto mi je kartica stigla pre mesec dana i sad kao odjednom ne moze vise da se koristi. Znam da moze i preko bankovnog racuna ali gubis deo novca, ovo sa skrill karticom se vise isplatilo.
patuljak

on Wed Nov 23, 2016 3:45 pm
Jeste, možemo koristiti ATM i mi to tačno znamo. Jednostavno Skrill više nije pouzdan i kraj priče. Nikom neću preporučiti da koristi Skrill.
charli
Year : 31

on Wed Nov 23, 2016 10:26 pm
Dobro vece narode,takodje sam dobio email od skrill-a i netteler-a da necemo moci vise da koristimo kartice.Zanima me koja je alternativa od iskusnijih clanova i da li neko ima iskustva o uplati/isplati novca direktno na devizne racune,wire-transfer i slicno,ne razumem da li znaci da samo karticu ne mozemo da koristimo,a da racun ostaje(mozemo uplacivati i isplacivati novac ka povezanim racunima itd)?Molim vas pomozite jako sam zabrinut,inace ovo je moj prvi post ovde,vec godinu dana trgujem binarnim opcijama sto je bila dobra podloga za forex,uskoro planiram da krenem forex trgovinu i u buducnosti zelim samo time da se bavim....Hvala unapred i sve najbolje
Milos
charli

on Wed Nov 23, 2016 10:32 pm
Mislim,da li mozemo jos uvek da se bavimo ovim poslom posredstvom skrilla a da novac samo cirkulise kroz njih.Vidim da je Gandra odgovorio pozitivno??
charli

on Wed Nov 23, 2016 10:39 pm
Molim vas pogledajte na poruku koju sam sada dobio,sve isto i sa skrillom    
https://postimg.org/image/7huk4j7jd/
charli

on Wed Nov 23, 2016 10:43 pm
Oprostite nov sam ovde,samo sam previse vremena provodio ispred chartova ,ubuduce cu biti vise ukljucen u diskusije i sve ostalo.Svako dobro narode
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Thu Nov 24, 2016 9:39 am
@charli wrote:Dobro vece narode,takodje sam dobio email od skrill-a i netteler-a da necemo moci vise da koristimo kartice.Zanima me koja je alternativa od iskusnijih clanova i da li neko ima iskustva o uplati/isplati novca direktno na devizne racune,wire-transfer i slicno,ne razumem da li znaci da samo karticu ne mozemo da koristimo,a da racun ostaje(mozemo uplacivati i isplacivati novac ka povezanim racunima itd)?Molim vas pomozite jako sam zabrinut,inace ovo je moj prvi post ovde,vec godinu dana trgujem binarnim opcijama sto je bila dobra podloga za forex,uskoro planiram da krenem forex trgovinu i u buducnosti zelim samo time da se bavim....Hvala unapred i sve najbolje
Milos

Ja prihvatam sve dobre i konstruktivne sugestije,ali! I ja sam se malo razocarao i nije mi jasno iz kog razloga je Skrill ocistio Srbiju . Iskreno razlog me i ne zanima , i ovaj potez im moze samo stetiti , koristi sigurno nece doneti , to je sigurno. E sad malo oko znanja i NE znanja transfera novca .

Ovde je neko pomenu ( ne ti) , da mu je jefitinije da podize novac preko bankomata nego da salje novac na svoj devizni racun u nekoj od poslovnih banaka. Moram odmah reci da to moze da tvrdi samo neko ko nije uradio ni jedan jedini transfer ne preko skrill-a nego poreko ni jednog elektronskog servisa u opste, ili da mu matematika nije jaca strana, BEZ ljutnje molim . Jedino sto ne zelim je da nekog vredjam ali isto tako ne zelim ni da branim Skrill , vec samo zelim da vam iskreno kazem kako stoje stvari.

Skrill nije jedini elektronski servis , sa kojim mozete kvalitetno funkcionisati sa inostranstvom, tu su prisutni i mnogi drugi servisi koji funkcionisu besprekorno. Svakako morate znati da svaki transfer kosta i da se placa proviziji odredjene visine. Sto se tice Master kartice vi je jedino NE mozete koristiti u Srbiji , svugde drugde mozete. Na primer ako nesto placate nekome u instranstvu itd... Ja licno sam se nakupovao u zadnje vreme igara i u radio transakcija gomila i sve funkcionise ok i normalno.

Takodje obecavam svim posetiocima foruma da ce uskoro biti napravljena nova veb stranica sa svim dostupnim elektronskim servisima na svetu. Takodje obecavam da ce biti napravljen spisak Razmenjivaca "Exchangers", a sto je takodje po mom misljenu jedna korisna info.
bad boys
charli

on Thu Nov 24, 2016 10:04 am
Hvala na odgovoru Gandro,nikakav problem ako je to istina,nece predstavljati da podizemo novac u nekoj od zemalja EU sto je ok...Malo me je zabrinula poruka da ce sve ubuduce transakcije biti afektirane?!
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Thu Nov 24, 2016 10:15 am
Svi smo dobili istu poruku.  Na kraju pise da novac mozete povuci na vas racun u banci u bilo kom trenutku, i da mozete slati novac , to je vazno .E sad sta ce biti sutra to samo Bog zna! Master funkcionise u zemljama EU , ali ko zna mozda i to ukinu , za sada je tako.
bad boys
charli

on Thu Nov 24, 2016 10:18 am
Tacno tako,svi se nadamo pozitivnom ishodu ipak ogroman novac cirkulise kroz te servise.
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Thu Nov 24, 2016 10:19 am
Na koji se ne placa porez .Razmislite o tome?
bogdanskoric
Year : 32

on Thu Nov 24, 2016 10:08 pm
Ljudi hvala svima na odgovorima. Sada sam makar rešio dilemu vezanu za MasterCard, a moje pretpostavke su se nažalost pokazale kao tačne. Verujem da su svi razočarani i da je teško bilo poverovati da će to da se desi. Iz mog ugla, makar ne moram više da brinem da sa mojim nalogom nije nešto uredu i kao što ste mnogi napisali, još uvek možemo da šaljemo novac i podižemo ga na alternativne načine. Nadam se da će u budućnosti Skrill naći rešenje za korisnike iz Srbije i učini ti nas ravnopravnim sa korisnicima iz EU. Ukoliko se to ne desi pronaći ćemo približno povoljne načine da vršimo elektronske transakcije u devizama. Pozdrav svima!
patuljak

on Fri Nov 25, 2016 8:53 am
@bogdanskoric wrote:Ljudi hvala svima na odgovorima. Sada sam makar rešio dilemu vezanu za MasterCard, a moje pretpostavke su se nažalost pokazale kao tačne. Verujem da su svi razočarani i da je teško bilo poverovati da će to da se desi. Iz mog ugla, makar ne moram više da brinem da sa mojim nalogom nije nešto uredu i kao što ste mnogi napisali, još uvek možemo da šaljemo novac i podižemo ga na alternativne načine. Nadam se da će u budućnosti Skrill naći rešenje za korisnike iz Srbije i učini ti nas ravnopravnim sa korisnicima iz EU. Ukoliko se to ne desi pronaći ćemo približno povoljne načine da vršimo elektronske transakcije u devizama. Pozdrav svima!
Iskreno, ja to ne verujem da Skrill hoće da to reši i više me ne zanima. Oni nisu mogli da nas obavesti u normalnom načinu i nisu radili u vreme. Pronaći ćemo drugi način i to je to. Sretno svima!
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Sat Nov 26, 2016 8:10 am
Koristite PayPal koji funkcionise besprekorno. Komentare i pitanja mozete pisati u OVOJ temi.

bad boys
patuljak

on Sat Nov 26, 2016 9:04 am
@gandra wrote:Koristite PayPal koji funkcionise besprekorno. Komentare i pitanja mozete pisati u OVOJ temi.

bad boys
PayPal ne nudi MasterCard, a nama će trebati u budućnost.
gandra
Global Moderator
Global Moderator

on Sat Nov 26, 2016 9:11 am
phourier
Number of messages : 1
Date of Entry : 2016-12-10
Year : 26

Wire transfer

on Sat Dec 10, 2016 9:06 pm
Pozdrav, imam neka sredstva trenutno na skrillu i treba mi pomoc oko podizanja. Uvek sam koristio njihovu karticu a pre toga su imali i opciju withdraw na visa karticu sto je takodje onemoguceno. Mislio sam da ce se to vrlo lako zavrsiti wire transferom, medjutim u razgovoru sa prijateljem saznao sam da stvari mozda nece ici tako glatko. Naime, novac treba da bude poslat na moj licni racun (fizicko lice) sa racuna Skrill-a (pravno lice). Naime receno mi je da ja kao fizicko lice nemam validan osnov za priliv deviznih sredstava sa racuna strane firme i da zbog toga banka (Intesa) moze da blokira transakciju i da ne proknjizi novac na moj racun. Zamolio bih samo nekog ko ima vise iakustva sa wire transferima sa skrill-a ako moze da mi kaze kako to konkretno funkcionise. I takodje, da li je istina da sa vazecom Skrill karticom mogu da podignem kes u nekoj od zemalja SEPA? (Poprilicno sam siguran da ne, al cisto da proverim)
patuljak

on Sun Dec 11, 2016 9:50 am
@phourier wrote:Pozdrav, imam neka sredstva trenutno na skrillu i treba mi pomoc oko podizanja. Uvek sam koristio njihovu karticu a pre toga su imali i opciju withdraw na visa karticu sto je takodje onemoguceno. Mislio sam da ce se to vrlo lako zavrsiti wire transferom, medjutim u razgovoru sa prijateljem saznao sam da stvari mozda nece ici tako glatko. Naime, novac treba da bude poslat na moj licni racun (fizicko lice) sa racuna Skrill-a (pravno lice). Naime receno mi je da ja kao fizicko lice nemam validan osnov za priliv deviznih sredstava sa racuna strane firme i da zbog toga banka (Intesa) moze da blokira transakciju i da ne proknjizi novac na moj racun. Zamolio bih samo nekog ko ima vise iakustva sa wire transferima sa skrill-a ako moze da mi kaze kako to konkretno funkcionise. I takodje, da li je istina da sa vazecom Skrill karticom mogu da podignem kes u nekoj od zemalja SEPA? (Poprilicno sam siguran da ne, al cisto da proverim)
Ne znam ništa sa wire transferima, ali Skrill je otkazao Master karticu u 2016.11.26. i trenutno ne možemo nigde da koristimo. Logiraj u Skrillu i prvo klikni na "Skrill Prepaid Card" i proveri da li je još aktivan ili piše "Cancelled".
Pokromms
Date of Entry : 2016-12-11
Year : 42

on Sun Dec 11, 2016 12:35 pm
@patuljak wrote:
@gandra wrote:Koristite PayPal koji funkcionise besprekorno. Komentare i pitanja mozete pisati u OVOJ temi.

bad boys
PayPal ne nudi MasterCard, a nama će trebati u budućnost.
Paypal nudi mastercard ali naravno ne za Srbijui balkanske zemlje
View previous topicBack to topView next topic